Aktualności

Systemy regulacji pomp ciepła Dimplex

21.06.2016

Pompy ciepła, znajdujące się w ofercie firmy Dimplex, wyposażone są w system regulacji, dzięki któremu użytkownicy mają zapewniony dostęp do wszystkich funkcji, jakich oczekuje się od współczesnej automatyki, np.: kontrola ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody, a także zdecentralizowanych instalacji wentylacyjnych Dimplex. Dodatkową zaletą systemu jest jego łatwa obsługa - sterownik WPM umożliwia programowanie całej instalacji przy wykorzystaniu zaledwie jednego menu nawigacyjnego. Ponadto dzięki aplikacji HeatPumpApp użytkownik ma dostęp do instalacji wykorzystującej pompę ciepła przez 24 godziny na dobę, również poza domem, za pomocą przeglądarki internetowej czy smartfonu - np. w czasie podróży.

Wszystko pod kontrolą

Sterowniki pomp ciepła Dimplex WPM zaprojektowano z myślą o zoptymalizowanym energetycznie i oszczędnym ogrzewaniu, chłodzeniu i podgrzewaniu wody użytkowej, czy wody w basenie. Ponadto mogą one służyć do sterowania systemem w trybie biwalentnym, gdzie w miejsce wbudowanej grzałki przepływowej stosuje się np. kocioł grzewczy. Sterownik pompy ciepła umożliwia również zarządzanie bardziej rozbudowanymi systemami wykorzystującymi inne odnawialne źródła ciepła (biwalentny regeneracyjny tryb pracy) do przygotowywania ciepłej wody oraz ogrzewania.

Obsługa uproszczona do minimum

Do poprawnego działania pomp ciepła niezbędny jest nowoczesny sterownik, gdyż reguluje on pracę nie tylko samego urządzenia, ale całej, często bardzo skomplikowanej instalacji grzewczej. Co ciekawe sterowniki WPM + obsługiwane są zaledwie za pomocą 6 przycisków! Jednak to w zupełności wystarczy, gdyż Dimplex dba o to, aby wszystkie urządzenia były możliwe proste w obsłudze. Dodatkowo wyposażone są one w czytelne wyświetlacze LCD z menu tekstowym dopasowanym do danego urządzenia, w którym, dla większej przejrzystości niepotrzebne ustawienia zostają automatycznie ukryte. W zależności od typu, sterownik pompy ciepła może być wbudowany w obudowę urządzenia lub tez dostarczony wraz z pompa ciepła jako regulator do montażu ściennego.

Kontrola chłodzenia cichego i nie tylko

Jeśli system jest wyposażony w funkcje chłodzenia cichego z wykorzystaniem powierzchniowych systemów ogrzewania (chłodzenia) niezbędny jest regulator temperatury pomieszczenia Smart RTH z czujnikiem wilgotności. Za jego pomocą, poprzez pomieszczenie referencyjne można regulować temperaturę na zasilaniu w zależności od zmierzonej temperatury i wilgotności w tym pomieszczeniu.

Ogromne możliwości rozbudowy

System regulacji Dimplex zaprojektowany jest z myślą o rozbudowie w zależności od specyfiki systemu i indywidualnych potrzeb. Przy pomocy funkcyjnych modułów rozszerzających EWPM, LWPM 410 (rozszerzenie sterownika WPM za pomocą magistrali KNX/EIB), NWPM (rozszerzenie do zdalnej komunikacji za pomocą sieci Ethernet), system regulacji Dimplex daje ogromne możliwości - od podłączenia np. stacji pasywnego chłodzenia, przez kontrolę pracy instalacji solarnej (WPM Econ Sol), a skończywszy na w pełni zautomatyzowanym systemie zdalnego sterowania i monitoringu instalacji za pomocą przeglądarki internetowej czy smartfonu.

źródło i zdjęcia: Glen Dimplex

Firma powiązana:

Glen Dimplex

Telefon 61 842 58 05
www.dimplex.pl
office@glendimplex.pl

Glen Dimplex