Aktualności

Skuteczna i bezpieczna dezynfekcja wody dzięki firmie Watersystem

17.06.2016

Systemy dezynfekcji wody oparte o technologie elektrolizy wody stanowią ekonomiczną i bezpieczną alternatywę dla dozowania podchlorynu sodu w celach dezynfekcji lub innych środków chemicznych.

Ze zwykłej soli kuchennej, oraz wody miękkiej wytwarzany jest środek chemiczny przeznaczony do dezynfekcji wody Neuthox (kwas podchlorawy).

Oferowane przez nas generatory to prosta i bezpieczna dezynfekcja na bazie soli kuchennej

Zalety urządzeń:

  • Brak potrzeby magazynowania, transportu i operowania niebezpiecznymi chemikaliami
  • Wytwarzanie środka do dezynfekcji i regulacja pH za pomocą jednego urządzenia 
  • Wysokie bezpieczeństwo instalacji
  • Niskie koszty eksploatacyjne
  • Brak biofilmu w instalacjii
  • Pełna kontrola pracy urządzenia

Zasada działania:

Generatory kwasu podchlorawego pracują w oparciu o technologię elektrolizy najnowszej generacji i są stosowane do produkcji najbardziej wydajnych cieczy utleniających dostępnych w chwili obecnej na rynku, które są niezastąpione do kontrolowania poziomu bakterii oraz wirusów, do usuwania osadów biologicznych oraz kamienia.
Ciecze te są w 100% przyjazne dla środowiska i nie posiadają właściwości toksycznych lub rakotwórczych. Są tym samym bezpieczne w użytkowaniu i nieszkodliwe w uzdatnianiu wody pitnej, przemyśle browarniczym oraz w produkcji napojów chłodzących.

ATHOX ®
Ciecz o odczynie kwaśnym, posiadająca wartość pH pomiędzy 2-3. Może być stosowana w zastępstwie środków dezynfekujących oraz ługów pokrystalicznych.

CATHOX ®
Ciecz o odczynie zasadowym, posiadająca wartość pH 12-13. Podobnie jak Athox ®, preparat CATHOX ® może być używany w zastępstwie środków odkażających oraz ługów pokrystalicznych.

NEUTHOX ®
Ciecz o odczynie obojętnym, posiadająca wartość pH 7-8.5. Jest mieszaniną preparatu Athox ® oraz CATHOX®. Ciecz nie zawiera wolnego chloru i może być używana w procesach, w których chemikalia zawierające chlor nie mogą być normalnie stosowane.

Produkcja preparatu NEUTHOX ® jest podobna do procesu produkcji standardowego podchlorynu sodowego (NaOCl), z jedną zasadniczą różnicą. Podchloryn sodu łączy cząsteczki Cl2 z sodą kaustyczną (ług), w celu ustabilizowania cząsteczek chloru. Wyeliminowanie sodu oraz sody kaustycznej poprzez zastosowanie technologii wykorzystującej wysoce nieprzepuszczalne membrany, pozwala wytworzyć czysty kwas podchlorawy.

Po usunięciu sodu, korzyści płynące z HOCl (NEUTHOX ® ) dają się natychmiast zauważyć, gdyż może on być stosowany jako biocyd (środek zabójczy). Wyeliminowanie ługu (określanego również jako soda kaustyczna i wodorotlenek sodu) czyni proces dezynfekcji (odkażania) możliwym do przeprowadzenia bez elementów o wysokiej wartości pH łączących podchloryn sodu. Preparat NEUTHOX ® jest dostarczany jako roztwór obojętny (pH 7-8.5), jest bardzo wydajny, działa bardzo szybko bez konieczności stosowania dodatkowych środków żrących.

źródło i zdjęcia: Watersystem

Firma powiązana:

Watersystem

Telefon 22 795 77 93, 22 773 23 80
www.watersystem.com.pl, ww.homespring.waw.pl

Watersystem