Aktualności

UST-M radzi kiedy potrzebny jest filtr prysznicowy?

17.05.2016

Gdy woda w kranie ma nie najlepszą jakość, skóra po kąpieli jest m.in. wysuszona. Specjalne filtry rozwiązują ten problem. Kiedy i jak montować filtr prysznicowy radzi ekspert firmy UST-M.

Woda jest niezbędnym elementem życia, podstawą naszej diety oraz codziennej higieny naszego ciała. chcąc zadbać o zdrowie naszego organizmu i pozbyć się szkodliwych pierwiastków, które znajdują się w wodzie, powinniśmy stosować szeroko dostępne metody uzdatniania. Jedną z nich są filtry prysznicowe.

Chlor w wodzie

Woda z naszych kranów pochodzi głównie z sieci wodociągowych, które do dezynfekcji używają chloru - substancji chemicznej zapobiegającej pojawianiu się chorób zakaźnych. Celem tych działań jest czyszczenie skażonej biologicznie wody z bakterii i wirusów, które są w niej obecne.

Dlatego też, taki proces jest konieczny. Niestety, musimy być świadomi negatywnych skutków jakie wiążą się z użyciem chloru. Kąpiel w chlorowanej wodzie prowadzi do podrażnień skóry, przesuszenia i pękania. Dodatkowo, wysoki poziom tego pierwiastka zmniejsza odporność na zakażenia drobnoustrojami, w szczególności grzybami.

Chlor, który występuje w wodzie użytkowej negatywnie oddziaływuje także na nasze włosy powodując ich osłabienie i wypadanie. Osoby, które mają skłonność do alergii, delikatną skórę lub cerę naczynkową powinny być mocno wyczulone na to by woda, którą używają do mycia była oczyszczona z substancji chloropodobnych, które wysuszają skórę i sprawiają rozszerzanie się naczynek.

Filtr w łazience

Zaawansowane metody uzdatniania wody, zakładają stosowanie minimalnych dawek chloru, co pozwala zmniejszyć ilość substancji, z którymi może on wchodzić w reakcję. Jednak w związku z tym, że woda transportowana jest rurociągami do naszych domów, często nawet 70km, zawartość chloru i jego pochodnych z sieci wodociągowej może mieć różne rodzaje.

- "Jeżeli borykamy się z problemami przesuszonej skóry i zniszczonych włosów możemy zamontować filtr prysznicowy zawierający aktywne złoże, które oczyszcza wodę. Filtr prysznicowy instaluje się na baterii lub na słuchawce prysznica. W jego wnętrzu znajduje się węgiel aktywowany z łupin orzecha kokosowego, który usuwa z wody chlor oraz substancje chloropodobne. Co więcej jego obudowa w kolorze chromu doskonale wpisuje się w estetykę łazienki". - mówi Zofia Czechowisz, ekspert firmy UST-M.

Zakup takiego filtra to niewielki wydatek, a korzyści z jego stosowania są nieocenione.

źródło i zdjęcia: UST-M Sp. z o.o.

Firma powiązana:

UST-M Sp. z o.o.

Telefon +48 44 711 11 19
www.ustm.pl
biuro@ustm.pl

UST-M Sp. z o.o.