Aktualności

Nice: Szymon Marciniak zadebiutował na Euro 2016

16.06.2016

Najlepszy polski sędzia międzynarodowy, Szymon Marciniak zadebiutował na mistrzostwach Europy we Francji, prowadząc mecz Hiszpanów z Czechami. Przed rozpoczęciem mistrzostw Szymon Marciniak wziął udział w kilku wydarzeniach dla fanów piłki nożnej, które zorganizowane zostały we współpracy z Nice Polska – pierwszym w historii Sponsorem Głównym Sędziów PZPN.

W kwietniu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w ramach warsztatów "Zostań Sędzią" zorganizowane zostało spotkanie, w trakcie którego Szymon Marciniak przybliżył charakterystykę pracy arbitrów oraz opowiedział o swoich oczekiwaniach związanych z występem na francuskich boiskach. W warsztacie wzięło udział ponad 100 studentów z wszystkich warszawskich uczelni.

W kolejnej części konferencji, której partnerem był Nice Polska, wśród zainteresowanych uczestników przeprowadzono test wiedzy na temat zasad gry w piłkę nożną. We współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej opracowano szereg zagadnień, z którymi musieli zmagać się uczestnicy szkolenia. Laureaci i finaliści otrzymali upominki. Zwycięzca miał niepowtarzalną możliwość towarzyszenia arbitrom podczas finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.

- "W kwietniu mieliśmy zgrupowanie we Francji, gdzie zebraliśmy się wszystkimi zespołami sędziowskimi. Mieliśmy tam swoje treningi, symulacje zachowań na boisku. Mieliśmy też okazję poznać technologię goal-line. To kolejny kroczek do przodu, który ułatwi nam pracę w tych arcytrudnych dla sędziów momentach". – mówił w czasie spotkania Szymon Marciniak, który szczególnie próbował udzielać rad, w jaki sposób radzić sobie ze stresem na boisku.

- "Taki jest ten zawód, że pracujemy pod ciągłym stresem i trzeba się z tym pogodzić. Mam jednak filozofię, że poniżej pewnego poziomu nie powinno się schodzić. Do tego potrzebna jest ciągła praca nad sobą, zarówno mentalna, jak i ta fizyczna". – dodał Marciniak.

W ostatnich latach wizerunek polskich sędziów uległ wyraźnemu ocieplenie. Dzięki temu firma Nice została pierwszym w historii Sponsorem Głównym Sędziów PZPN.

- "Wiadomo, że ocieplony został wizerunek sędziów i coraz lepiej jesteśmy przyjmowani. Myślę, że podpisanie i przedłużenie umowy z tak fajną firmą, jak Nice, jest dla naszego środowiska mocnym wsparciem. Rozmawiałem z wieloma sędziami i wszyscy traktują umowę z Nice, jako docenienie tego, co robimy. Jeżeli tak duży sponsor nie ma żadnych obaw i chce współpracować z sędziami, to możemy się tylko z tego cieszyć". – zauważa najlepszy polski sędzia międzynarodowy.

źródło i zdjęcia: Nice Polska

Firma powiązana:

Nice Polska

Telefon 22 759 40 00
www.nice.pl
nice@nice.pl

Nice Polska