Aktualności

II piknik bezpieczeństwa Kronopolu – BHP, wspólna odpowiedzialność

14.06.2016

11 czerwca 2016 roku na terenie zakładu Swiss Krono w Żarach odbyła się II edycja pikniku poświęconego bezpieczeństwu. Wydarzenie pod hasłem "BHP, wspólna odpowiedzialność" było okazją do sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, obejrzenia wielu pokazów czy symulacji oraz wzięcia udziału w licznych szkoleniach i konkursach.

- "Bezpieczeństwo i higiena pracy to jedne z kluczowych kwestii w działalności naszej firmy, a nasi pracownicy od lat przywiązują do nich dużą wagę. Cieszymy się, że już po raz drugi mogliśmy zorganizować piknik i edukować również członków naszych rodzin". – komentuje Jędrzej Kasprzak, Szef komórki BHP w Kronopol sp. z o.o.

Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć strażaków w akcji w bardzo realnych sytuacjach

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, w tym symulacje i pokazy, w które w głównej mierze zaangażowała się Państwowa Straż Pożarna z Żar. Uczestnicy pikniku mogli zobaczyć strażaków w akcji w bardzo realnych sytuacjach. Podczas trwania pikniku zasymulowane zostały dwa zdarzenia – pożar domu oraz wypadek drogowy.

Na miejscu swoje stoiska zaprezentowały ponadto firmy 3M, Ansel, Siemens i Eurodis, dostarczające do Kronopolu środki ochrony osobistej, specjalistyczny sprzęt ochronny czy też urządzenia zapewniające bezpieczeństwo na stanowiskach pracy. Nie zabrakło również stoiska firmy Kronopol oraz Show Car, w którym można było obejrzeć wszystkie produkty oferowane przez producenta płyt i materiałów drewnopochodnych na całym świecie.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji, w tym symulacje i pokazy

Na stoisku marki Victoria było można skosztować soku wyciskanego ze świeżych owoców, a na stosiku 105 Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Żarach, z którym Kronopol współpracuje już od wielu lat, sprawdzić ciśnienie krwi, poddać się badaniu spirometrycznemu oraz sprawdzić poziom cukru we krwi. Na najodważniejszych czekały symulatory dachowania oraz symulatory zderzeń.

Dodatkowo, wszyscy najmłodsi uczestnicy pikniku, którzy pomyślnie przeszli szkolenie z pierwszej pomocy, otrzymali dyplomy "małego bohatera".

Wszyscy najmłodsi uczestnicy pikniku, którzy pomyślnie przeszli szkolenie z pierwszej pomocy, otrzymali dyplomy "małego bohatera"

- "Możemy się wyłącznie cieszyć, ponieważ pogoda i frekwencja nam dopisały, a piknik był wypełniony mnóstwem atrakcji. Nasi pracownicy po raz kolejny udowodnili, że tworzą zgrany zespół, pełen zaangażowania i wzajemnej życzliwości".– dodaje Jarosław Masina, kierownik działu marketingu w Kronopol sp. z o.o.

źródło i zdjęcia: Kronopol