Aktualności

fischer mocuje na Akropolu i w Chinach

13.06.2016

Światowy lider rynku mocowań wspiera kolejne ważne inwestycje – w Grecji i w Chinach. Produkty marki fischer właśnie znalazły zastosowanie przy renowacji świątyń na ateńskim Akropolu i rozbudowie chińskiej sieci metra.

Innowacyjne systemy mocowań marki fischer zostały docenione przy realizacji dwóch ważnych przedsięwzięćInnowacyjne systemy mocowań marki fischer zostały docenione przy realizacji dwóch ważnych przedsięwzięć – prac renowacyjnych prowadzonych na Akropolu i rozbudowie chińskiej infrastruktury kolejowej. Każda z tych inwestycji wymagała profesjonalnego doboru produktów, które spełnią swoje zadanie w wymagających warunkach.

Bezpieczne wsparcie dla czułych przyrządów pomiarowych

Jeden z ważniejszych zabytków kultury europejskiej pilnie potrzebuje renowacji. Wskutek upływu czasu i działalności człowieka świątynie na greckim Akropolu znajdują się w opłakanym stanie – uszkodzenia ścian grożą upadkiem słynnych budowli. Aby dokładnie zbadać kondycję ścian Partenonu, zdecydowano się zainstalować na obiekcie specjalny system monitorujący. Jego sieć składa się z bardzo wrażliwych czujników, które wykorzystują technologię Fiber Bragg Gratings (FBG). Czujniki światłowodowe transmitują sygnał optyczny do głowicy sieci, odzwierciedlając tym samym stan całej konstrukcji – lokalizują rysy, szczeliny i pęknięcia. System pomiarowy zainstalowano na wschodniej, południowej i północnej ścianie zabytku.

Światowy lider rynku mocowań wspiera kolejne ważne inwestycje – w Grecji i w ChinachCałość została przymocowana za pomocą kotew sworzniowych ze stali nierdzewnej FAZ II fischer.

– "Dzięki zastosowaniu tego produktu można było ograniczyć liczbę punktów mocowań, a jednocześnie bezpiecznie podeprzeć wrażliwy na bodźce system monitorujący. Kotwy FAZ II są przystosowane do stabilnego mocowania m.in. konstrukcji stalowych, tras kablowych, podpór czy fasad". – mówi Artur Pławny, dyrektor ds. strategii produktowej i marketingu w fischer Polska.

Zamocowane w ten sposób czujniki pozwalają zlokalizować zwłaszcza obszary krytyczne, wymagające najpilniejszej ingerencji renowatorów Akropolu. 

fischer współpracuje przy rozbudowie chińskiej linii metra

Współpraca dotyczy zarówno wykorzystania konkretnych produktów oraz systemów, jak i kompleksowego serwisu technik mocującychPaństwo Środka od wielu lat inwestuje w rozwój regionalnej sieci kolejowej. W Chinach ruszył kolejny etap rozbudowy infrastruktury kolejowej. Prace są prowadzone m.in. w dużych miastach jak Wuxi czy Wuhan, ale też na obszarach wiejskich. Narodowa Komisja Rozwoju i Reform zatwierdziła niedawno projekty rozbudowy linii i nowych stacji metra w takich miastach, jak Pekin, Tianjin, Shenzhen i Ningbo. W ich realizację również została zaangażowana Grupa fischer.

Współpraca dotyczy zarówno wykorzystania konkretnych produktów oraz systemów, jak i kompleksowego serwisu technik mocujących.

– "Szczególne zastosowanie przy budowie podziemnych kolei miejskich znalazły kotwy do montażu przelotowego Zykon FZA-D. Są one wykorzystywane przede wszystkim do mocowania uchwytów kablowych sieci trakcyjnej. Specjalna technologia podcięcia ZYKON pozwala na połączenia kształtowe i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo". – wyjaśnia Artur Pławny, fischer Polska.

Każdy projekt jest nadzorowany przez zespół specjalistów, których najważniejszym zadaniem jest sprawdzenie jakości wykonania, ale i dotrzymanie terminów wykonania inwestycji. Współpraca z chińskimi wykonawcami nie jest pierwszą w historii marki - wcześniej eksperci fischer nadzorowali rozbudowę linii metra w Pekinie. W pierwszym kwartale roku również przedłużono tę współpracę.

źródło i zdjęcia: fischer Polska

fischer mocuje na Akropolu i w Chinach

Firma powiązana:

fischer Polska

Telefon 12 290 08 80
www.fischerpolska.pl
info@fischerpolska.pl

fischer Polska
Zobacz produkty: