Aktualności

Glassolutions: O komforcie bez tajemnic

13.06.2016

W budynkach spędzamy około 80% naszego życia – pracując, mieszkając, załatwiając codzienne sprawy. To dlatego głównym założeniem współczesnej architektury jest służba jej użytkownikowi i połączenie walorów użytkowych - komfortu, bezpieczeństwa oraz estetyki z walorami ekonomicznymi – wysokim stopniem energooszczędności i trwałości użytych materiałów. O tym, jak projektować odpowiedzialnie i innowacyjne rozmawiano podczas pierwszej, tegorocznej odsłony roadshow "Architektura Bez Pudła", organizowanej przez firmy z koncernu Saint – Gobain.

Poniedziałkowe spotkanie, które odbyło się 6 czerwca na Politechnice Warszawskiej zostało poświęcone szeroko pojętemu komfortowi użytkowania budynków, zwłaszcza w kontekście akustyki oraz nowoczesnych rozwiązań związanych z wykorzystaniem szkła we wnętrzach.

– "Przestrzeń, w której żyjemy, ma duży wpływ na jakość naszego życia, zadowolenie, samopoczucie czy wydajność w pracy. To, czym się otaczamy, wpływa na to, jak się czujemy. Wnętrze przyjazne użytkownikowi powinno być funkcjonalne i wysoce estetyczne, a przy tym powstać z ekologicznych i ekonomicznych w codziennej eksploatacji materiałów budowlanych" – podkreśla Wojciech Jórga, Marketing Manager Ecophon.

- "Decydując się na podjęcie tak szerokiego i wielowątkowego tematu, postawiliśmy na naturalny podział spotkania na dwie części – praktyczną oraz teoretyczną" – podkreśla Maciej Jeżewski, Kierownik ds. projektów Glassolutions.

W części teoretycznej, w której wzięli udział znamienici Prelegenci z Politechniki Warszawskiej, specjaliści firm Glassolutions, Ecophon, Vetrotech oraz koordynatorzy projektu Multi Comfort, poruszano kwestie pogodzenia prywatności z wykorzystaniem szkła w architekturze oraz dbania o komfort akustyczny w przeszklonych wnętrzach. Zastanawiano się również nad kwestią bezpieczeństwa związaną z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów budowlanych oraz ich wypływie na efektywność energetyczną i ekonomiczną budynku.

– "Takie spotkania to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń między inżynierami od lat pracującymi w branży, a także doskonały sposób na przekazanie wiedzy młodym adeptom sztuki projektowej" – podkreśla mgr inż. Krzysztof Kaczorek z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

– "Jesteśmy szczególnie dumni, że studenci Politechniki Warszawskiej tak chętnie uczestniczą w tego typu wydarzeniach, które nie tylko poszerzają ich horyzonty, ale inspirują do dalszej pracy nad podnoszeniem swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych" – dodaje dr inż. Maciej Cwyl.

Uzupełnieniem części teoretycznej był pokaz w specjalnej strefie testów, gdzie zaprezentowano i przetestowano innowacyjne rozwiązania i technologie zapewniające najwyższy komfort w otaczającej użytkownika przestrzeni (próba ogniotrwałości i tłuczenia szkła). Na uczestników spotkania czekało również mobilne centrum ekspozycyjne, w którym zainteresowane osoby mogły w praktyce przekonać się o skuteczności i niezawodności rozwiązań oferowanych przez firmy z koncernu Saint – Gobain.

źródło i zdjęcia: GLASSOLUTIONS Polska

Firma powiązana:

GLASSOLUTIONS Polska

Telefon 32 649 95 00
www.glassolutions.pl

GLASSOLUTIONS Polska