Aktualności

Florian Centrum: Zalety filcu anty-kondensacyjnego

03.06.2016

Spółka Florian Centrum S.A. posiada w ofercie samoprzylepny filc anty-kondensacyjny, który nanoszony jest na blachę już na etapie procesu produkcyjnego. Blachy zabezpieczone filcem anty-kondensacyjnym cieszą się dużym zainteresowaniem , ponieważ można je stosować w każdych warunkach przy różnych typach obiektów , w których kondensacja nastręcza problemów . Filc zapobiega skraplaniu się wody na blaszanych dachach i ścianach w budynkach nieizolowanych.

Filc antykondensacyjny nakładany jest na blachy trapezowe typu: T - 12 FC, T - 18 FC , T- 18 E FC , T - 35E FC , T -55 oraz na blachodachówkę KLARA.

Zalecenia montażowe i użytkowe

Arkusze blachy, które docierają na budowę pokryte są filcem na prawie całej spodniej części arkusza. Jedynym miejscem które nie jest pokryte filcem jest odcinek zakładu blachy nakrywającej ( zakład wzdłużny ). Filc nie może występować w strefie okapu i kalenicy oraz na zakładzie poprzecznym. Kiedy zachodzi taka potrzeba, musi być usunięty ręcznie na placu budowy – należy zedrzeć filc z miejsc niedozwolonych, a następnie odciąć go nożem. Dopuszczalna jest również metoda opalania. Zapobiegnie to przenikaniu wody.

Nie montujemy blach pokrytych filcem na konstrukcjach drewnianych, ponieważ styk blachy z konstrukcją drewnianą będzie narażony na szybką degradację konstrukcji oraz samej blachy.

Budynki , w których użyto filcu anty-kondensacyjnego powinny posiadać sprawny system wentylacji, aby w okresach obniżonej kondensacji pary wodnej powłoka mogła oddać nagromadzoną wodę.

Zaleca się okresowe mycie wodą powłoki anty-kondensacyjnej w celu jej konserwacji zwłaszcza w budynkach z inwentarzem żywym lub wysoce zapylonych.

Zalety:

  • zapobiega skraplaniu się wody
  • stanowi dodatkową ochronę przeciwkorozyjną
  • posiada wysoką trwałość
  • posiada wysoką ognioodporność
  • ulepsza izolację akustyczną i termiczna
  • jest łatwy w czyszczeniu (wodą z węża lub za pomocą dysz ciśnieniowych)

źródło i zdjęcia: Florian Centrum S.A.

Firma powiązana:

Florian Centrum S.A.

Telefon Sekretariat + 48 24 355 14 55, Dział sprzedaży + 48 24 355 14 63 do 65
www.floriancentrum.com.pl
sekretariat@floriancentrum.com.pl, handlowy@floriancentrum.com.pl, zamowienia@floriancentrum.com.pl

Florian Centrum S.A.