Aktualności

Płyn do instalacji Ergolid z oferty firmy Boryszew

02.06.2016

ERGOLIDY są jednorodnymi wodnymi roztworami glikolu etylenowego lub propylenowego. Posiadają w swoim składzie chemicznym także:

  • zestaw inhibitorów, zabezpieczających układ przed zjawiskiem korozji, 
  • biocydy, zapobiegające powstawaniu życia biologicznego, umożliwiające eksploatację instalacji w nienaruszonym stanie przez wiele lat.

WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWE

Płyny Ergolid przeznaczone są do napełniania instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, grzewczych, solarnych i pomp ciepła. Zapewniają prawidłową pracę instalacji w zakresie temperatur od -35°C do 106°C. Płyn jest dostępny w stężeniach eksploatacyjnych umożliwiających stosowanie go w temperaturach odpowiednio do -15 ºC, -20 ºC, -25 ºC oraz -35 ºC.

ERGOLIDY są jednorodnymi wodnymi roztworami glikolu etylenowego lub propylenowegoOprócz oferowanych wersji, istnieje możliwość wykonania na życzenie klienta produktów o innych temperaturach krystalizacji.

Ergolidy zapobiegają zamarzaniu układów. Zawierają zestaw starannie dobranych składników, które chronią instalację przed korozją, tworzeniem się osadów oraz zapobiegają rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za korozję mikrobiologiczną. Te cechy pozwalają zachować niezmienną wydajność cieplną oraz istotnie wydłużają okres bezawaryjnej pracy układu. Ergolidy są produktami wielosezonowymi, a gwarancją ich jakości jest odpowiednia gęstość, pH i rezerwa alkaliczna. Okres użytkowania zależy od indywidualnych warunków pracy i dla instalacji nowych, nie skorodowanych może wynosić do 10 lat.

Na życzenie klienta, laboratorium producenta może przebadać dostarczoną po kilku latach eksploatacji próbkę płynu, celem oceny jego jakości.

Ergolidy zostały przebadane przez liczne instytucje i placówki badawcze i posiadają pozytywne opinie o właściwościach przeciwkorozyjnych wobec materiałów występujących w instalacjach. Posiadają Rekomendacje Techniczne wydane przez Instytut Techniki Budowlanej i Atest Higieniczny.

źródło i zdjęcia: Boryszew Erg

Firma powiązana:

Boryszew Erg

Telefon 46 863 04 50
www.boryszewerg.com.pl
budownictwo@boryszewerg.com.pl

Boryszew Erg