Aktualności

Blachy Pruszyński nagrodzona za panele dachowe na rąbek stojący

07.12.2011

Największy polski producent pokryć dachowych i elewacyjnych został wyróżniony statuetką oraz tytułem TopBuilder 2012.

Innowacje, które ułatwiają życie

Kapituła TopBuilder doceniła jakość oraz innowacyjność wytwarzanych przez Blachy Pruszyński paneli dachowych na rąbek stojący. To jeden z najstarszych i najbardziej popularnych rodzajów pokryć dachowych. Jest on wciąż udoskonalany, co potwierdza wprowadzony na rynek w 2011 r. przez  Pruszyński Sp. z o.o. nowy model paneli. Zastosowano w nim krawędzie ze ściętymi brzegami umożliwiające montaż na listwie startowej. Szerokość użytkowa paneli wynosi 510 mm, są wytwarzane z blachy o maksymalnej grubości 0,7 mm (do tej pory było to 0,5 mm).

Nowy produkt wyposażony jest w specjalne zamki umożliwiające wypięcie panelu bez uszkodzeń zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba jego demontażu. 
Panele są dostępne w trzech rodzajach profilowania powierzchni (płaskim, falistym oraz z przetłoczeniami trapezowymi), w dowolnej długości. Daje to możliwość urozmaiconego projektowania pokryć dachowych. Poza tym nowe panele zyskały na funkcjonalności. Każdy z nich  posiada gotowe otwory montażowe ułatwiające mocowanie do konstrukcji. Odpowiednie profilowanie ma za zadanie zminimalizować efekt falowania powierzchni pojawiający się czasem w wyniku oddziaływania temperatury.

Liczy się technologia

Organizatorzy konkursu TopBuilder przyznając wyróżnienia, biorą pod uwagę m.in. parametry techniczne zgłoszonych do konkursu produktów, ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa procesu budowlanego, energooszczędność i ochronę środowiska naturalnego. Jury ocenia również konkurencyjność danego produktu, to czy powstał on w wyniku prac badawczych oraz czy brali w nich udział polscy naukowcy i inżynierowie.

Wyróżnienia TopBuilder mają też za zadanie podniesienie poziomu wiedzy uczestników procesu budowlanego, m.in. inwestorów, projektantów, konstruktorów, wykonawców oraz dystrybutorów materiałów i urządzeń budowlanych, a także poszerzenie wiedzy inżynierskiej o najnowszych rozwiązaniach technologicznych gwarantujących wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo stawianych konstrukcji. Kryteria te spełniają, wyróżnione nagrodą TopBuilder 2012,  panele dachowe na rąbek stojący produkowane przez Blachy Pruszyński.

Uroczysta gala wieńcząca konkurs organizowany przez miesięcznik „Builder” odbyła się 6 grudnia 2011 r. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

Źródło: Blachy Pruszyński

Więcej