Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Xella: Zobacz webinarium dotyczące technologii BIM i nakładki Rev-X

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2016-06-01

Kto nie zdążył na nasze niedawne webinarium poświęcone BIM – może je teraz zobaczyć w całości na kanale Ytong Silka Multipor Polska na YouTubie. Dzięki wirtualnemu szkoleniu poznasz podstawy technologii BIM i pracy projektowej w środowisku Autodesk Revit, jak również działanie naszej nakładki Rev-X, dzięki której projektowanie w systemach Ytong, Silka i Multipor jeszcze nigdy nie było tak proste!

Building Information Model

BIM, Building Information Model, czyli „model informacji o budynku” to technologia, która w ostatnich latach zrewolucjonizowała proces projektowy. To coś więcej niż projektowanie w CAD, czy w 3D. To zintegrowanie wielu działań projektowych, wykonawczych, ale i późniejszych, związanych z eksploatacją obiektu, w jednym cyfrowym modelu uaktualnianym w czasie rzeczywistym, nad którym pracować mogą osoby z różnych branż.

Technologia BIM już wkrótce będzie normą w całej Unii Europejskiej. Według dyrektywy Parlamentu Europejskiego z 14 stycznia 2014 roku ta metoda będzie rekomendowana w procesie zamówień publicznych we wszystkich krajach członkowskich.

Webinarium BIM - Revit i Rev-X

Xella Polska jako pierwszy producent materiałów ściennych w Polsce już w zeszłym roku wkroczyła w świat technologii BIM. Przygotowaliśmy specjalną nakładkę Rev-X na program Autodesk Revit. Rev-X to samoinstalująca się biblioteka zawierająca wszystkie materiały Ytong, Silka i Multipor. Jest darmowa i wyjątkowo prosta w obsłudze. Pozwala projektantom na automatyczny dobór konkretnych bloczków, nadproży czy innych elementów w projekcie. Od razu można zobaczyć użyte materiały w modelu trójwymiarowym. Równolegle dostępne są analizy ilościowe użytych materiałów wraz z ich cenami. W każdym momencie można więc wygenerować kosztorys, jak i przesłać zamówienie na zakup produktów do odpowiednich punktów dystrybucji.

Teraz możesz poznać podstawy technologii BIM, dzięki internetowemu szkoleniu przygotowanemu przez Xella Polska, pod tytułem "BIM w praktyce. Rozszerzenie możliwości Autodesk Revit o rzeczywistą ofertę produktową na przykładzie aplikacji Rev-X firmy Xella". Webinarium przeprowadził dla nas jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów związanych z wdrażaniem technologii BIM w Polsce - Pan Krzysztof Adach.

Szkolenie to 1,5 godziny nagranego materiału z webinarium, to jedyne takie kompendium wiedzy dotyczącej technologii BIM dostępne w polskim internecie. Szeroki zakres poruszanych podczas szkolenia zagadnień usystematyzowaliśmy i podzieliliśmy na tematy – krótkie filmiki – aby łatwiej można było dotrzeć do potrzebnych informacji.

źródło i zdjęcia: Xella Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny