Aktualności

Sopro: Inwestycja w Młodych Specjalistów

31.05.2016

Finał Olimpiady Budowlanej w Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu już za nami! 16 drużyn składających się z młodych adeptów sztuki budowlanej, ponad dwa dni zmagań praktycznych i teoretycznych, a wszystko pod okiem doświadczonych specjalistów z branży, którzy oceniali umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zakończoną właśnie Olimpiadę Budowlaną, której wieloletnim patronem jest firma Sopro, wygrała drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu.

Poprzedni tydzień maja był dla uczniów szkół budowlanych szczególnie istotny. Najlepsze drużyny z całej Polski stanęły bowiem w szranki, rywalizując o tytuł najlepszych adeptów sztuki budowlanej. Ten niełatwy egzamin składał się z dwóch części: praktycznej, która polegała na wykonaniu modelu schodów z użyciem produktów Sopro i płytek marki Tubądzin oraz teoretycznej, sprawdzającej wiedzę z zakresu szeroko pojętych prac glazurniczych, w tym wbudowywania płytek. Organizatorem olimpiady było Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu, którego Sopro jest partnerem od 10 lat, zaś patronem wydarzenia zostało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W kapitule oceniającej prace znaleźli się między innymi Pan Tomasz Stępień Dyrektor Działu Doradztwa Technicznego Sopro oraz Pan Krzysztof Tucznio Reprezentant handlowy firmy.

16 drużyn składających się z młodych adeptów sztuki budowlanej, ponad dwa dni zmagań praktycznych i teoretycznych

- "Praca z młodymi ludźmi, którzy stawiają pierwsze kroki na swojej zawodowej ścieżce jest dla nas szczególnie istotna – podkreśla Adam Królak z firmy Sopro. Od kilku lat gościmy i szkolimy młodzież z Techników Budowlanych. Bacznie obserwujemy postępy przyszłych glazurników, pełnimy funkcję doradczą, a aktywne uczestnictwo w procesie kształcenia jest dla nas niezmiernie ważne, ponieważ w naszą misję wpisane jest dostarczanie rzetelnej wiedzy tym, którzy dopiero zbierają doświadczenie zawodowe i praktyczne umiejętności. To oni bowiem będą kiedyś wizytówką polskiego budownictwa". – dodaje.

Finałowi olimpiady towarzyszyły liczne panele i warsztaty prowadzone prze wiodące firmy budowlane w Polsce

Finałowi olimpiady towarzyszyły liczne panele i warsztaty prowadzone prze wiodące firmy budowlane w Polsce – Sopro, Knauf, Tubądzin, Dekorian, Siniat, Decoverni oraz Polskie Składy Budowlane.

Organizatorem olimpiady było Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu

Wśród nagrodzonych znalazły się drużyny reprezentujące: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego i Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli oraz Zespól Szkól nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Główny Sponsor wydarzenia, firma Sopro, ufundowała dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji zmagań!

źródło i zdjęcia: Sopro Polska

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska