Aktualności

Braas: Renowacja budynku wymaga najwyższej jakości produktu

24.05.2016

Na początku kwietnia w Krakowie miał miejsce Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej. Była to XV edycja wydarzenia. Monier BRAAS, producent systemów dachowych, był jednym z uczestników kongresu.

Wydarzenie cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem firm i instytucji zaangażowanych w ochronę zabytkowej architektury PolskiWydarzenie cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem firm i instytucji zaangażowanych w ochronę zabytkowej architektury Polski. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na temat administracji służbami ochrony zabytków.

Podczas wydarzenia pojawiły się również m. in. kwestie związane z adaptacją krakowskich budynków poprzemysłowych oraz architektury poszczególnych miast – Rzeszowa, Poznania czy Łodzi. Referat na temat zabytkowych warszawskich dachów wygłosił Przemysław Spych, Doradca Techniczny firmy Monier BRAAS. Konserwatorzy, urzędnicy, przedstawiciele firm budowlanych i Stowarzyszenia Architektów Polskich wymienili poglądy oraz zapoznali się z problematyką prac renowacyjnych charakterystyczną dla danych regionów Polski.

- Obiekt poddawany renowacji jest elementem dziedzictwa kulturowego i musi służyć przez lata – tłumaczy Przemysław SpychRenowacje budynków są zawsze wyzwaniem dla ekip budowlanych. Oprócz uwzględnienia wytycznych konserwatora, architekta czy urbanisty warto zawsze postawić na produkt najwyższej jakości. Obiekt poddawany renowacji jest elementem dziedzictwa kulturowego i musi służyć przez lata – tłumaczy Przemysław Spych – BRAAS w swoim portfolio produktowym posiada wiele dachówek, które świetnie sprawdzają się przy renowacjach. Wśród ceramicznych najpopularniejsze są holenderka Achat, marsylka Granat oraz karpiówka Opal. Z kolei wśród betonowych prym wiedzie esówka Bałtycka CISAR i przypominająca karpiówkę dachówka zakładkowa Reviva – dodaje.

Źródło i zdjęcia: zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o., producenta kompletnych systemów dachowych Braas.

Firma powiązana:

Monier Braas

Telefon 801 900 555, dla tel. kom.: 22 481 39 86
www.monier.pl, www.gwarancjasystemowa.pl
info.pl@monier.com

Monier Braas