Aktualności

Boryszew: Sukces Polaków w Rajdzie Argentyny

23.05.2016

Hubert Ptaszek wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem kolejny raz na podium w eliminacjach rajdowych mistrzostw świata. Załoga THE PTOCK, którą sponsoruje Krezus S.A. oraz Boryszew, właściciel marki Borygo, zajęła 2 miejsce w klasie WRC2 oraz 12 w klasyfikacji generalnej.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami argentyńskie bezdroża okazały się niezwykle wymagające dla wszystkich startujących załóg. Spektakularne dachowanie zaliczył Jari Matti Latvala. Zwyciężył niespodziewanie Nowozelandczyk Haydenn Paddon wyprzedzając faworyta Sebastiana Ogiera o ponad 14 sekund. Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak wygrali z Abulazizem Al-Kuwarim i Elfynem Evansem, fabrycznym kierowcą zespołu M-Sport awansując na pozycję wicelidera w końcowej klasyfikacji WRC 2 rajdu.

- "Jestem niezwykle zadowolony z naszej jazdy i czasów uzyskiwanych na poszczególnych OS’ach". – mówi Hubert Ptaszek. Widać efekty naszej ciężkiej pracy.

- "Gdyby nie odrobina pecha w pierwszym dniu rajdu mogłoby być jeszcze lepiej. - Kolejny rajd i kolejny znakomity wynik naszej załogi" – mówi Cezary Pyszkowski, Członek Zarządu Boryszew S.A. odpowiedzialny za motoryzacyjne ramię Grupy.

– "Widać jak ogromny potencjał drzemie w zespole The Ptock. Chociaż niektórzy mówią, że liczy się jedynie zebrane doświadczenie a wynik jest sprawą drugorzędną, ja jestem przekonany, że zarówno Hubert jak i Maciej byli niezwykle dumni odbierając kolejny puchar. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy tym razem już w Europie" – dodaje Cezary Pyszkowski.

źródło i zdjęcia: Boryszew Erg

Firma powiązana:

Boryszew Erg

Telefon 46 863 04 50
www.boryszewerg.com.pl
budownictwo@boryszewerg.com.pl

Boryszew Erg