Aktualności

Drzwi łazienkowe Asilo – propozycja dla fanów praktycznych rozwiązań

18.05.2016

Dobór drzwi do łazienki wymaga dokładnego przemyślenia wielu aspektów. Należy właściwie wybrać kierunek otwierania drzwi, aby zachować wygodną komunikację. Drzwi łazienkowe muszą zapewnić wentylację pomieszczenia o zwiększonej niż zwykle wilgotności. Muszą być zatem praktyczne. 

Drzwi łazienkowe otwieramy na zewnątrz

Należy o tym pamiętać projektując zarówno łazienkę jak i korytarz. Aby nie tracić miejsca w zwykle niewielkim pomieszczeniu jakim jest łazienka, drzwi otwierają się na zewnątrz pomieszczenia. Warto także zadbać o właściwy kierunek otwierania, tak aby np. włącznik światła był po tej samej stronie co klamka.

Poczucie bezpieczeństwa i intymności

Aby poczuć się swobodnie w łazience warto zainstalować w niej zamek z funkcją WCAby poczuć się swobodnie w łazience warto zainstalować w niej zamek z funkcją WC, czyli taki, który po stronie wewnętrznej ma gałkę do zamykania. Dla bezpieczeństwa, zamek ten powinien także dać się otworzyć z zewnątrz przy pomocy śrubokręta. Dla zapewnienia odpowiedniej intymności, drzwi łazienkowe powinny całkowicie odgradzać nas od reszty mieszkańców, dlatego nie zaleca się stosowania dużych przeźroczystych przeszkleń. 

Wentylacja

Łazienka to pomieszczenie o zwiększonej wilgotności, dlatego drzwi łazienkowe muszą umożliwić wentylację pomieszczenia. W drzwiach łazienkowych zamiast niezbyt estetycznych kratek czy tulei, stosuje się eleganckie i dyskretne podfrezowanie, które równie efektywnie umożliwia cyrkulację powietrza.

Praktycznie i supernowocześnie!

Hitem ostatniego roku są drzwi ukryte – czyli rozwiązanie z ościeżnica zabudowaną w ścianie, która ostatecznie jest niewidoczna. Tylko ASILO, oferuje drzwi łazienkowe ze specjalnie zaprojektowaną ościeżnicą ukrytą pod kafelkami. Ościeżnica po stronie wewnętrznej pozwala na zabudowanie płytkami ceramicznymi, co sprawia, że drzwi nabierają minimalistycznej, skandynawskiej formy.

Dowiedz się więcej: http://www.asilo.pl/drzwi-lazienkowe/

źródło i zdjęcia: Entra