Aktualności

Air Trade Centre zaopatrzyło luksusowy projekt nieruchomościowy w Szanghaju

13.04.2016

Air Trade Centre dostarczyło jednostki odzysku ciepła o podwójnym strumieniu HRA-U 500 o wartości ćwierć miliona euro do luksusowego projektu nieruchomościowego "La Vue". Są one przeznaczone do wentylacji w prestiżowym kompleksie apartamentów znajdujących się przy brzegu rzeki Huangpu w centrum Szanghaju. Kompleks graniczy z zabudowaniami wystawy World Expo 2010.

Ten prywatny projekt nieruchomościowy o nazwie "La Vue", składa się z dwóch okrągłych wież, oferuje 195 apartamentów, najwyższej jakości udogodnienia i pięciogwiazdkowy hotel-podobne usługi. Jedna z wież ma 31 pięter, druga zaś 32.Głównymi najemcami i właścicielami tych mieszkań zostały osoby należące do społeczności międzynarodowej.

Air Trade Centre dostarcza jednostki odzysku ciepła o podwójnym strumieniu HRA-U 500 na obiekt "La Vue", jednostką koordynującą dostawy jest Shanghai Nather Air Tech. Co. Ltd w Chinach.

Czołowi dostawcy na świecie

Usytułowany w Szanghaju Jin Die Real Estate Development Co realizuje projekt zaprojektowany przez firmę projektową SWA i budowany przez firme budowlaną LONG YUAN. Urządzenia ATC instaluje lokalna firma specjalizująca się w wentylacji obiektów mieszkalnych. Wydział eksportu ATC sfinalizował to chińskie zamówienie. Do udziału w projekcie "La Vue" zostali wybrani dostawcy z szerokiej, a jednak wyselekcjonowanej grupy (których międzynarodowy magazyn rynku nieruchomości określił mianem "światowej klasy"). Ci dostawcy są światowymi liderami w segmencie rynku luksusowych nieruchomości, znajdują się między nimi: Vaillant, Miele, Grohe, Poggenpohl, Samsung, Villeroy & Boch, Daikin, Berker, Ecowater, Laufen and Grundfos. Air Trade Centre jest liderem w zajmowanym przez siebie segmencie rynku.

Niespotykanie wysoka wydajność

Chińskie przedsiębiorstwo wybrało produkt ATC HRA-U 500 (500 m3/h) dzięki jego szerokim możliwościom oszczędzania energii i wyjątkowo wysokiej wydajności. Centrala wentylacyjna jednocześnie dostarcza świeże i usuwa "brudne" powietrze. Czyste powietrze jest nawiewane z zewnątrz budynku, wcześniej filtrowane a następnie dostarczane do pomieszczeń. Niezależnie od tego, ta sama jednostka wyciąga "brudne" powietrze z np. toalet, łazienek czy kuchni mieszkań i wywiewa je z powrote na zewnątrz. Ponieważ wywiewane powietrze przecina nawiew świeżego powietrza (poza dwoma mieszanymi przepływami powietrza), ciepłe powietrze z wywiewu jest dostarczane do świeżego powietrza co powoduje znaczące oszczędności w kosztach ogrzewania. Produkty ATC oferują bardzo wysoką wydajność, aż do 95% ciepła z wywiewanego powietrza jest przeniesione do wlotu świerzego powietrza.

Podstawowe zalety jednostki to:

  • znaczne oszczędności kosztów ogrzewania rezydencji;
  • doskonałe filtrowanie powietrza (filtr klasy EU7) co powoduje wzros jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń;
  • bardzo wysoka wydajność (do 95%); oznacza to, że 95% ciepłego, wywiewanego powietrza jest przenoszone do wlotu świeżego powietrza;
  • jednostka sama w sobie jest bardzo wydajna, posiada silniki EC;
  • rozwiązanie plug-n-play;
  • europejskie standardy jakości i wydajności, które są bardzo wysoko cenione w Chinach

źródło i zdjęcia: SIG Air Handling Sp. z o.o.