Aktualności

Alutherm: Mobilne zadaszenie na 3 pory roku

12.05.2016

Model zadaszenia CORSO™, które stanowi integralną część architektury, jest pod względem konstrukcyjnym rozwiązane w taki sposób, aby przylegało do ściany budynku. Asymetryczny kształt, segment dachu i prostopadłe ściany maksymalizują przestrzeń wewnętrzną i zwiększają jej użyteczność. Cała przestrzeń jest dostępna z trzech stron.

Poszczególne segmenty można przy tym łatwo przesuwać w obu kierunkach, dzięki czemu możliwe jest otwarcie całej przestrzeni wewnętrznej. Zatem głównym zastosowaniem efektywnym zadaszenia jest praktyczne poszerzanie przestrzeni wewnętrznej i jej otwarcie na ogród. Dzięki temu może ono służyć nie tylko jako miejsce Państwa odpoczynku, ale na przykład jako kryta jadalnia zewnętrzna lub palarnia, a w porze zimowej choćby jako miejsce do przechowywania mebli ogrodowych. Nie można też pominąć efektu izolacji cieplnej, które zmniejsza straty cieplne domu.

Zadaszenie CORSO produkuje się zawsze na wymiar zgodny z życzeniami klientaJAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI?

Zadaszenie CORSO produkuje się zawsze na wymiar zgodny z życzeniami klienta, bez wyjątku można zawsze zmienić jego formę i dostosować do konkretnych warunków.

Z CZEGO JEST PRODUKOWANE?

Zadaszenie jest produkowane z profili aluminiowych malowanych proszkowo. Oferowane są w 5 podstawowych wersjach kolorystycznych (srebrnej, białej, beżowej, antracytowej, kolorze antycznego brązu oraz imitacji drewna). Jako wypełnienie stosuje się płyty poliwęglanowe kompaktowe lub w płaskich panelach ścian bocznych bezpieczne szkło z międzywarstwą folii zabezpieczającą przed rozbiciem szkła na odłamki.

CIEPŁO ZA DARMO!

Płyty poliwęglanowe oraz bezpieczne szkło mają dobre właściwości termoizolacyjne. W nocy i w chłodne dni dzięki zadaszeniu straty ciepła są minimalizowane. Wiosną i jesienią wewnątrz zadaszenia przy świetle słonecznym panuje temperatura pokojowa. W modelach łączonych z domem zadaszenie eliminuje dodatkowo straty cieplne w przyległym obiekcie.

ŁATWY I SZYBKI MONTAŻ!

Montaż zwykle nie zajmuje więcej niż jeden dzień. Mniejsze zadaszenia montuje się tylko 3 – 4 godziny. Zadaszenie składa się z poszczególnych segmentów, które przesuwają się po prowadnicach, również wyprodukowanych z profili aluminiowych.

WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ!

Konstrukcja jest wyprodukowana z materiału odpornego na wpływy atmosferyczne – z malowanego aluminium. Na poliwęglan producent udziela 15-letniej gwarancji na uszkodzenia spowodowane przez grad do 2cm średnicy.

Konstrukcja jest wyprodukowana z materiału odpornego na wpływy atmosferyczne

ŁATWE UTRZYMANIE CZYSTOŚCI ZADASZENIA!

Powierzchnię zadaszenia i prowadnice wystarczy oczyścić bieżącą wodą z zawartością środka dezynfekcyjnego. Zawiasy drzwiowe, zamki i mechanizmy zamykające można łatwo raz, dwa razy w roku posmarować olejem silikonowym.

CO NA TO URZĘDY?

Nazwa MOBILNE wskazuje, że pozwolenie budowlane nie jest potrzebne, ponieważ nie chodzi o stały obiekt! Należy tylko wystąpić o zgodę - zrobić zgłoszenie - do właściwego miejscowo urzędu.

źródło i zdjęcia: Alutherm

Firma powiązana:

Alukov

Telefon 061 828 14 44, 502 544 584, 501 732 383, 512 434 134
www.alutherm.com.pl
alutherm@alutherm.com.pl

Alukov