Aktualności

Barlineckie podłogi sportowe - na medal

24.11.2011

15 listopada 2011 r. w siedzibie Pałacu Lubomirskich w Warszawie rozstrzygnięto XII już edycję konkursu BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU. Jednym z laureatów została firma Barlinek, która otrzymała wyróżnienie FIRMA NA MEDAL za ofertę podłóg sportowych

Konkurs realizuje Polski Klub Infrastruktury Sportowej pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Akademickiego Związku Sportowego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Centralnego Ośrodka Sportu oraz marszałków województw. W ramach konkursu przyznawane są wyróżnienia INWESTOR NA MEDAL, FIRMA NA MEDAL oraz statuetki BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU.

W projekcie uczestniczą przedstawiciele administracji rządowej, działacze sportowi, samorządowcy, kadra zarządzająca firmami z branży infrastruktury sportowej i rekreacyjnej oraz architekci, eksperci z zakresu projektowania, finansowania, marketingu oraz zarządzania obiektami sportowymi. To jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w całym kraju, polegające na analizie wszystkich nowych inwestycji z zakresu budownictwa sportowego i rekreacyjnego, a następnie przyznaniu nagród i wyróżnień wybitnym instytucjom i osobom, zaangażowanym w  realizację tychże obiektów.

Barlineckie podłogi sportowe - na medal

W kraju przybywa obiektów sportowych, sal gimnastycznych i tanecznych oraz klubów fitness, posiadających podłogi sportowe z Barlinka. – mówi Dariusz Wojdat, Dyrektor Operacyjny ds. Klientów Inwestycyjnych z  Barlinka S.A. „Z myślą o potrzebach i wymogach obiektów sportowych, posiadamy w ofercie podłogi nie tylko do hal sportowych, ale również do znacznie mniejszych obiektów,  jak kluby fitness czy sale do gimnastyki korekcyjnej. To wyróżnienie jest dla nas powodem do zadowolenia oraz potwierdzeniem, że inwestorzy doceniają jakość i wytrzymałość drewnianych podłóg”.
 
Kapituła konkursowa bardzo wysoko oceniła barlineckie podłogi sportowe SPORT EXTREME, TRAINING oraz BARKIETSQUASH, posiadające wszystkie wymagane atesty i certyfikaty oraz wiele referencji.

SPORT EXTREME – profesjonalna podłoga łącząca w sobie funkcje sportową i ochronną. Przeznaczona jest do obiektów sportowych o wysokich wymaganiach wytrzymałościowych, intensywnie użytkowanych, gdzie stosuje się elementy najazdowe. Dzięki swej konstrukcji gwarantuje odpowiednie odbicie piłki i dynamikę gry.

Zapewnia elastyczność i bardzo wysoką wytrzymałość na nacisk punktowy. Właściwa sprężystość ma chronić ćwiczących zwiększając tym samym ich bezpieczeństwo. Jednocześnie Sport Extreme cechuje łatwość utrzymania i atrakcyjność wizualna. Doskonale sprawdza się w obiektach, gdzie odbywają się profesjonalne zawody sportowe i rozgrywki ligowe. Jest świetnie zabezpieczona przed ścieraniem - dzięki 7 warstwom lakieru UV. Nie powoduje reakcji alergicznych i nie elektryzuje się nadmiernie.

TRAINING – doskonała podłoga drewniana na matach elastycznych, przeznaczona do sal tanecznych, fitness, siłowni i sal korekcyjnych. Ze względu na łatwość montażu i dobre parametry techniczne jest alternatywą dla podłóg syntetycznych.

BARKIETSQUASH – odpowiednio sprężysta, elastyczna podłoga drewniana na korty do gry w squasha. Warstwę wierzchnią stanowi wykończona  deska olejowana.

Źródło: Barlinek

Więcej