Aktualności

Apartament z finezyjną podłogą drewnianą Baltic Wood doceniony przez Vogue

05.05.2016

Nie od dziś wiadomo, że design i moda mają ogromny wpływ na urządzanie wnętrz. Baltic Wood pokazał, że podłoga również może wpisywać się w trendy. Apartament Sky Tower, w którym zastosowano finezyjną podłogę drewnianą marki, został doceniony przez redakcję brazylijskiego Vogue’a.

Brazylijscy redaktorzy znanego czasopisma o trendach we wnętrzu CASA Vogue, zachwycili się projektem apartamentu, zlokalizowanego na 47 piętrze najwyższego budynku w Polsce - Sky Tower. Projekt autorstwa Studia 2kul został pokazany jako modelowy przykład wielkomiejskiego stylu we wnętrzach, gdzie przenika się nowoczesność z tradycją. W mieszkaniu zastosowano modną paletę barw: ciemne odcienie brązu zostały przełamane energetycznym kolorem pomarańczowym. Idealnym wykończeniem kosmopolitycznego wnętrza są wielkoformatowe obrazy kobiet, prezentujące różne nastroje, dopasowane do danego pomieszczenia na przykład portret modelki Magdaleny Frąckowiak autorstwa Joanny Burda zaprezentowany w sypialni. Wystrój apartamentu idealnie komponuje się z panoramicznym widokiem na Wrocław.

Brazylijscy redaktorzy znanego czasopisma o trendach we wnętrzu CASA Vogue, zachwycili się projektem apartamentu

- "Inspiracją i punktem wyjścia do zaprojektowania salonu w apartamencie Sky Tower był niezwykły portret młodej kobiety. Zdjęcie było utrzymane w ciepłych, jesiennych barwach - stąd też pomysł na kolorystykę całego wnętrza. Przewodnim kolorem stał się ciepły czekoladowy brąz, delikatnie stonowany szarościami z elementami miedzi. I tu idealnie wpisała się podłoga Jesion Choc&Choc Baltic Wood, która swoim głębokim odcieniem doskonale podkreśliła zakładany efekt wnętrza. Połyskująca powierzchnia posadzki z zachowaną strukturą drewna dodała pomieszczeniu klasy i elegancji - spełniła tym samym oczekiwania inwestora. Podłogi Baltic Wood stosujemy od około trzech lat. Wówczas zaczęłyśmy współpracę z Maciejem Wojtkiewiczem z firmy Glazurex, który zaprezentował nam walory tego produktu i od tego czasu chętnie używamy go do ambitnych projektów. Współpraca z firmą Glazurex nadal przynosi bardzo dobre efekty. Cenimy przede wszystkim ich olbrzymią wiedzę, popartą długim doświadczeniem i wieloma dobrymi realizacjami, rzetelność i terminowość. Zawsze możemy liczyć na radę i pomoc, a co najważniejsze darzymy się zaufaniem, co ostatecznie wpływa na zadowolenie klienta. Tak dobra współpraca owocuje projektami, które zostają zauważone nie tylko przez polskie, ale również zagraniczne portale wnętrzarskie. Tak też było z brazylijskim Vogue, który zgłosił się do nas z propozycją publikacji naszej realizacji". – podkreśla Magdalena Urban, Dyrektor 2kul INTERIOR DESIGN.

2kul INTERIOR DESIGN jest grupą niezależnych projektantów, której twórcami są Magdalena Urban, Agnieszka Koszutska i Ewa Lewicka. Koncept powstał w 2010 roku. W zamyśle tej inicjatywy było stworzenie zespołu, mającego różnorodne predyspozycje i talenty. Dzięki takiej formule działania, zakres możliwości 2kul jest rozbudowany o różne środki wyrazu dopełniające prace projektowe. Grupa tworzy projekty pod inwestycje komercyjne, obiekty użyteczności publicznej i indywidualne projekty dla inwestorów prywatnych. Ostatnie ich realizacje to kompleksowe działania architektoniczno – wnętrzarskie, projekty dedykowanych detali, mebli i propozycje graficzno – wizerunkowe. Studio projektowe 2KUL zostało wielokrotnie doceniane przez branżowe media oraz nagradzane przez specjalistów design m.in. w konkursie DOFA.

Światowej klasy wyróżnieniem Red Dot Award nagrodzona została podłoga drewniana DESIRE z kolekcji The Miracles Collection™

- "Z założycielkami 2kul zrealizowaliśmy już kilkanaście projektów - wszystkie wnętrza, które wychodzą spod ich rąk są uduchowione i wyjątkowe. Taki też jest apartament na 47 piętrze w Sky Tower, który stał się modelową realizacją zarówno dla Inwestora jak i dla samego studia. Poleciliśmy do tego wnętrza podłogę drewnianą Baltic Wood, ponieważ ta marka dysponuje produktami klasy Premium, wpisującymi się w obecne trendy. Nasza firma chętnie podejmuje współpracę z projektantami, którzy mają wizję i ambitnie podchodzą do zleconych prac. Wspieramy projektantów zarówno w kwestii doboru produktów jak i wykonawstwa. Każda taka współpraca owocuje inspirującymi projektami, które zdobią portfolio". – dodaje Maciej Wojtkiewicz, Vice-prezes firmy Glazurex.

Od 16 lat Baltic Wood, polski producent warstwowych podłóg drewnianych projektuje i wdraża kolekcje podłóg w kategorii PREMIUM, zgodne z najnowszymi trendami w modzie i designie. Firma z powodzeniem łączy fascynację drewnem z fachową wiedzą, a najnowocześniejszą technologię z niezastąpioną starannością człowieka – wszystko po to, by stworzyć niepowtarzalny produkt. Potwierdzeniem tego, że podłogi Baltic Wood charakteryzuje wybitne wzornictwo są zdobyte przez firmę prestiżowe nagrody, w tym Red Dot Design Award 2015.

Światowej klasy wyróżnieniem Red Dot Award nagrodzona została podłoga drewniana DESIRE z kolekcji The Miracles Collection™. To jedna z trzech podłóg drewnianych na świecie i jedyna z Polski nagrodzona tytułem, który wręczany jest po starannej ocenie przez międzynarodowe jury ekspertów, w tym profesorów designu, architektów i dziennikarzy.

Nagrodzona podłoga została zaprezentowana również w jednym z apartamentów Sky Tower.

źródło i zdjęcia: Baltic Wood

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood