Aktualności

Jakość okien OKNOPLAST potwierdzona niezależnymi badaniami

18.11.2011

Okno firmy OKNOPLAST, jako jedno z trzech, przeszło celująco test jakości przeprowadzony przez Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa razem z Instytutem Techniki Budowlanej.

Jakość okien OKNOPLAST potwierdzona niezależnymi badaniami

Drzwi balkonowe Platinium Evolution2 uzyskały w 100% wyniki zgodne z deklarowanymi wartościami. Oprócz OKNOPLAST w pełni pozytywne wyniki otrzymały  jeszcze wyroby tylko dwóch producentów z trzynastu przebadanych łącznie firm. Badanie odbyło się na przełomie września i października 2011 r.

Głównym celem badania było porównanie materiałów budowlanych pod kątem zgodności ich rzeczywistych parametrów z tymi deklarowanymi przez producenta. Badanie zostało przygotowane według metodologii opracowanej przez Instytut Techniki Budowlanej, zgodnie z wytycznymi normy okiennej PN-EN 14351-1.

Przedmiotem testów były dwuskrzydłowe drzwi balkonowe. Weryfikacji poddano produkty trzynastu regionalnych i ogólnopolskich producentów oferujących swoje produkty w autoryzowanych punktach sprzedaży. Testowano trzy kluczowe dla stolarki parametry: przepuszczalność powietrza, wodoszczelność i odporność na obciążenie wiatrem. Były to tzw. ślepe testy, to znaczy że osoby weryfikujące właściwości drzwi balkonowych nie wiedziały, od jakich producentów one pochodzą. Badanie przeszły pozytywnie tylko 3 firmy, w tym OKNOPLAST.

Biorąc pod uwagę fakt, iż OKNOPLAST jako pierwszy producent w Polsce rozpoczął znakowanie okien i drzwi zgodnie z normą zharmonizowaną PN-EN 14351-1, równocześnie systematycznie sprawdzając jakość produkowanej stolarki we własnym laboratorium wyposażonym w nowoczesną komorę ciśnieniową - zgodność naszego produktu z deklaracją CE nie była dla nas zaskoczeniem.

Warto wspomnieć, że na rynku okiennym w Polsce działa ponad 3000 producentów, dlatego tak ważne są niezależne testy weryfikujące jakość oferowanych przez nich wyrobów. Wyniki naszych konkurentów, w szczególności deklarujących nierealne do uzyskania parametry, pozostawiam natomiast bez komentarza – mówi Piotr Komala, Vice Prezes Zarządu, Oknoplast.

W ostatnim czasie firma OKNOPLAST zyskała również uznanie wśród wykonawców, którzy przyznali jej pierwsze miejsce w rankingu Budowlana Marka Roku, w kategorii okna elewacyjne. Spółka już trzeci rok z rzędu została wyróżniona tym tytułem, uzyskując najwyższe oceny we wszystkich trzech kategoriach: jakość, relacja ceny do jakości oraz popularność wśród wykonawców.

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa prowadzi badania materiałów budowlanych od trzech lat. Ich celem jest walka z nieuczciwą konkurencją oraz wspieranie rzetelnych przedsiębiorców, którzy oferują swoim klientom wysokiej jakości wyroby, zgodne z ich specyfikacją. Pełna wersja raportu z najnowszych badań dostępna jest na stronie Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa.

Źródło: OKNOPLAST

Więcej

Firma powiązana:

OKNOPLAST

Telefon 12 279 71 71
www.oknoplast.com.pl

OKNOPLAST