Aktualności

Ogrodzenia Progress Architektura, które pobudzą twoją wyobraźnię

26.04.2016

Część z nas już jako dziecko planowało, jak uwije swoje gniazdko - układając z klocków rozkład pokoi, wielką kuchnię, łazienkę z widokiem na ogród, a także ogromne ogrodzenie, które zapewni bezpieczeństwo naszego domu. Dzięki firmie Progress Architektura możemy przywrócić odrobinę młodzieńczej zabawy przy projektowaniu przestrzeni. Ogrodzenia gabionowe dobierać możemy wedle własnego uznania niczym klocki i bawić się budowaniem, jak za dawnych lat.

Czym są gabiony?

Ogrodzenia marki Progress to innowacyjne rozwiązanie, wpisujące się w obowiązujące trendy, które na pewno wyróżnią się na tle innych ogrodzeń. Gabiony, czyli kosze z kratkami, które wypełnione są najczęściej kamieniem, możemy dowolnie komponować, niczym klocki i napełniać, w zależności od tego, czy chcemy zamknąć, czy otworzyć swoją przestrzeń. W ofercie firmy Progress znajdują się trzy grubości konstrukcji, co pozwala na zastosowanie ogrodzenia na dużych, jak i małych terenach. Z kolei trójkątny kształt drutu oraz specjalnie zaprojektowany wzór kratki tworzą niezwykły charakter ogrodzeń, nadając im lekkości. Proponowane przez Progress detale wykończeniowe zapewniają bezpieczeństwo dla użytkowników i nadają kunsztowny efekt wizualny.

Ogrodzenia marki Progress to innowacyjne rozwiązanie, wpisujące się w obowiązujące trendy

Jak dopasować ogrodzenie do swoich potrzeb?

Dla ułatwienia poszukiwań wyglądu ogrodzenia idealnego, eksperci z firmy Progress Architektura przygotowali 10 przykładowych inspiracji, którymi mogą posiłkować się przyszli posiadacze ogrodzeń gabionowych. Wśród nich znajdą się konstrukcje dla osób, które cenią sobie prywatność oraz tych, którzy chcą "pochwalić się" swoim ogrodem. Jeżeli szukamy schronienia przed codziennym zgiełkiem, najlepszym rozwiązaniem będą gabiony wypełnione po brzegi, które nie pozwolą, aby nieproszony gość zaglądał do naszego ogrodu. W tym przypadku dowolnie możemy zmieniać ich grubość, np. zostawiając przestrzeń na doniczki z kwiatami.

Przeplatanie gabionów z wąską kratką to idealny pomysł dla osób lubiących minimalizm i nowoczesność

Przeplatanie gabionów z wąską kratką to idealny pomysł dla osób lubiących minimalizm i nowoczesność. Takie ułożenie konstrukcji pozwala nam czuć się swobodnie w ogrodzie, mimo że wpuszcza odrobinę światła z zewnątrz. Kolejną propozycją, która uchroni nas od wścibskich spojrzeń, jest częściowe wypełnienie systemu kamieniami. To rozwiązanie zapewnia nam intymność, a jednocześnie pokazuje elewację. Regulując wysokość napełnienia sami decydujemy, ile z naszego terenu chcemy pokazać.

Dla osób lubiących otwarte przestrzenie, ale chcących zachować bezpieczeństwo, idealnym pomysłem jest zastosowanie mniejszej ilości kamienia. Duże prześwity pozwolą nam pochwalić się swoim ogrodem lub godną podziwu architekturą budynku. Stosowanie zamiennie gabionów wypełnionych w całości i do połowy na pierwszy rzut oka wygląda niczym korona, co doda naszej posesji królewskiego charakteru. Tego typu ogrodzenia gabionowe idealnie nadają się do wspólnych rozmów z sąsiadami lub do łączenia przyjęć, odbywających się w naszych ogrodach. Wolne przestrzenie są także idealnym miejscem do umieszczenia kwietnika lub ławki.

Przykładowe inspiracje:

Ta inspiracja z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie swoją prywatność i pragną dokładnie odgrodzić swoje domowe zacisze od otoczenia

Ta inspiracja to współczesna interpretacja znanego motywu, będąca połączeniem tradycji i nowoczesności, które nada oryginalnego charakteru każdej posesji

To ogrodzenie to prawdziwe Yin i Yang – będące synergią idealnych proporcji intymności oraz otwartości

Lekką formę z dużymi prześwitami docenią osoby, które chcą dzielić się pięknym ogrodem lub pokazać ciekawą architekturę domu

Nietuzinkowy układ dla otwartych osób, które cenią indywidualizm oraz nowoczesne rozwiązania

Jest to jedynie kilka sugestii z milionów, które może stworzyć nasza wyobraźnia przy projektowaniu ogrodzeń za pomocą rozwiązań Progress. Wykorzystywanie różnych pomysłów pozwoli nam odgrodzić się od otaczającej przestrzeni lub otworzyć na widoki, które każdego ranka poprawią nam humor. Niestandardowe rozwiązania uzyskane dzięki ogrodzeniom gabionowym Progress wyeksponują naszą posesje, zapewnią bezpieczeństwo i pokażą wyrafinowany gust właścicieli.

źródło i zdjęcia: Progress Architektura

Firma powiązana:

PROGRESS ARCHITEKTURA

Telefon 41 346 50 06 (w. 220, 222)
progressarch.com
ogrodzenia@progressarch.com

PROGRESS ARCHITEKTURA