Aktualności

Ekologicznie i ekonomicznie - Tynk StoCalce Natura

19.04.2016

Produkty do wykańczania wnętrz muszą spełnić szereg warunków, aby sprostać coraz bardziej wygórowanym oczekiwaniom ze strony inwestora. Bez względu na to, czy jest nim potężna firma deweloperska czy też osoba prywatna, dla każdego istotne są ekonomiczne jak i ekologiczne aspekty produktu. Mineralny tynk wewnętrzny StoCalce Natura zachowuje optymalne właściwości dla każdego z tych czynników, doskonale realizując ideę zrównoważonego budownictwa.

W ofercie firmy Sto odnajdujemy grupę produktów wapiennych, w skład której wchodzą dekoracyjne masy szpachlowe oraz farby i tynki, a wśród nich mineralny tynk wewnętrzny StoCalce Natura. To ekologiczny tynk wierzchni na bazie wapna, który posiada zdolność regulacji klimatu pomieszczenia.

Produkty do wykańczania wnętrz muszą spełnić szereg warunków, aby sprostać coraz bardziej wygórowanym oczekiwaniom ze strony inwestora

Jak to możliwe? Wapno charakteryzuje się porowatą strukturą zwiększającą jego dyfuzyjność. Oznacza to, że powłoki wapienne pochłaniają nadmiar wilgoci, magazynują ją, by w końcu proporcjonalnie oddać, pełniąc w ten sposób rolę swoistego regulatora wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Warto podkreślić, iż jest to produkt mineralny, alkaliczny, dzięki czemu nie zawiera środków konserwujących.

Wapno charakteryzuje się porowatą strukturą zwiększającą jego dyfuzyjność

StoCalce Natura stanowi doskonałe połączenie walorów funkcjonalnych z ekonomicznymi. Ten produkt polecany jest szczególnie w przypadku, kiedy powierzchnia do wykończenia jest bardzo duża, a budżet budowy/remontu ograniczony. StoCalce Natura z powodzeniem można stosować nie tylko na dużych ścianach, ale też na filarach, sufitach i ściankach działowych.

Tynk ma naturalnie białą barwę, choć producent umożliwia finalne uzyskanie dowolnego koloru

Tynk ma naturalnie białą barwę, choć producent umożliwia finalne uzyskanie dowolnego koloru poprzez pomalowanie systemowymi farbami dyfuzyjnymi z linii silikatowej oraz wapiennej. Po nałożeniu może mieć fakturę baranka (StoCalce Natura K) lub wszelką inną formę jaką może uzyskać tynk modelowany (StoCalce Natura MP).

źródło i zdjęcia: Sto Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Sto Sp. z o.o.

Telefon 22 5116 100, 102
www.sto.pl
info.pl@sto.com

Sto Sp. z o.o.