Aktualności

URSA AIR - system przewodów wentylacyjno-klimatyzacyjnych z wełny mineralnej

18.04.2016

Firma URSA - producent materiałów izolacyjnych, takich jak wełna szklana i polistyren ekstrudowany (XPS), od lat znajduje się w gronie największych europejskich producentów. Panele URSA AIR, dzięki swoim bardzo dobrym parametrom akustycznym i łatwemu montażowi, stanowią alternatywę dla tradycyjnych przewodów stalowych. Firma URSA udziela 15-letniej gwarancji, na jakość przewodów URSA AIR.

Panele URSA AIR można montować bezpośrednio na budowieW zakres produktów URSA AIR wchodzą:

  • URSA AIR ZERO A2 - przeznaczony do budowy przewodów, o wysokich wymaganiach akustycznych,
  • URSA AIR AL-TECH2 - dedykowany do rozległych instalacji, ze względu na osiągane niskie opory przepływu powietrza, narzędzia i akcesoria do wykonywania przewodów
  • URSA AIR ZERO A2 - panel wykonany z mineralnej wełny szklanej. Zewnętrzna powierzchnia składa się z folii aluminiowej wzmocnionej gęstą siatką z włókien szklanych, natomiast wewnątrz znajduje się wytrzymała tkanina z włókna szklanego.
  • URSA AIR AL-TECH2 - panel wykonany z wełny szklanej. Zewnętrzna warstwa panela zrobiony jest z folii aluminiowej wzmocnionej gęstą siatką z włókien szklanych a wewnętrzna warstwa ze wzmocnionej folii aluminiowej.

Korzyści dla wykonawcy

Panele URSA AIR można montować bezpośrednio na budowie. W przypadku nieprzwidzianych okoliczności można dowolnie zmodyfikować kształt przewodów wykonanych z paneli URSA AIR, bez konieczności zamawiania dodatkowego materiału, co daje dużą przewagę w stosunku do przewodów stalowych, których zarówno przebieg, jak i kształt muszą być zaplanowane z wyprzedzeniem. Dodatkowym atutem paneli jest ich prosty montaż. System pióro-wpust umożliwia łatwe łączenie przewodów. Nieduża masa sprawia, że montaż instalacji jest komfortowy. Jest to niewątpliwe kolejna zaleta w porównaniu z tradycyjnymi przewodami stalowymi. URSA AIR nie wymaga także dodatkowej izolacji termicznej, która zazwyczaj jest montowana na przewodach stalowych. Firma URSA oferuje swoim klientom również akcesoria i narzędzia oraz nieodpłatne szkolenia z technologii montażu przewodów.

Korzyści dla inwestora

Przewody URSA AIR zapewniają niskie straty ciśnienia i ciepła, a dodatkowo są bardzo przyjazne w użytkowaniu. Materiał, z którego wykonane są wewnętrzne wykończenia przewodów pozwala na ich wielokrotne czyszczenie.

Istnieje także możliwość malowania przewodów URSA AIR w celu uzyskania lepszego efektu dekoracyjnego.

Panele URSA AIR posiadają wszelkie wymagane dokumenty i certyfikaty (zarówno w Polsce jak i na terenie Unii Europejskiej) - certyfikat CE, certyfikat AENOR, Certyfikat EUCEB, atest higieniczny PZH.

źródło i zdjęcia: Ursa

Firma powiązana:

URSA

Telefon 32 268 01 29
www.ursa.pl
ursa.polska@ursa.com

URSA