Aktualności

Nowe wymagania, nowe rozwiązania w firmie Kominki Kozłowski

14.04.2016

Przepisy prawa nakładają obowiązek produkcji urządzeń w poszanowaniu środowiska: trzeba wydobyć maksimum ciepła ze spalanego paliwa (nawet, jeśli mówimy o energii odnawialnej) i jak najbardziej ograniczyć emisję lotnych gazów do atmosfery.

Nowe budownictwo, z coraz bardziej zaawansowaną izolacją termiczną, nie potrzebują już tak silnego ogrzewania. Użytkownicy pragną - i całkiem słusznie - czerpać przyjemność z widoku płomieni.

KOMORA SPALANIA MICRO

W celu uzyskania paleniska korzystającego z jak najmniejszej mocy, Stuv ograniczył pojemność komory spalania μM. Im bardziej przestrzeń jest ograniczona, tym wyższa jest temperatura i tym lepsze spalanie. Dobre spalanie to większa wydajność co oznacza więcej energii skierowanej na ogrzanie domu, a mniej na podgrzanie atmosfery ziemskiej,
W celu ograniczenia rozmiarów komory spalania, Stuv zaprojektował zupełnie inne rozłożenie drewna opałowego i całkowicie nowy system rozprowadzania powietrza służącego do spalania. Długość polan: zalecamy 30 cm.

PALENISKO MEGA

Z drugiej strony Stuv, jest zawsze zwolennikiem czerpania przyjemności z płonącego ognia. Tak więc chcieliśmy, żeby palenisko μM, zachował pewną istotną wielkość oraz umożliwił dobry widok -płomieni, pomimo niewielkich wymiarów komory spalania. Dzięki tym sprzecznościom powstał szczególny kształt wyjątkowy Stuv μM. Micro Mega.
Nie można przesadzać z parametrami kominka na drewno! Wybór paleniska o mocy 12 kW, gdy wystarczyłoby nam 6 KW , to naprawdę kiepska kalkulacja!

Wówczas nie możemy zredukować mocy kominka na drewno, tak jakbyśmy to zrobili z radiem, ściszając je. W większości kominków, pomijając naprawdę ograniczone pole zastosowania, zbliżone do maksymalnej mocy, spada wydajność, wzrasta emisja gazów zaś szyba brudzi się!

Aby temu zapobiec mamy dla Państwa wyjątkowe piece STUV dla wyjątkowych klientów.
Zapraszamy do zapoznania się z produktami wysokiej jakości stworzonymi z myślą o poszanowaniu środowiska naturalnego!

Więcej informacji uzyskacie Państwo odwiedzając nas w naszym salonie w Warszawie oraz na stronie www.kominki-kozłowski.pl i w profesjonalnych salonach Partnerskich promujących dobre rozwiązania kominkowe i piecowe!

źródło i zdjęcia: Kominki Kozłowski

Firma powiązana:

Kominki Kozłowski - Przedstawiciel na Polskę

Telefon 22 723 90 98, 22 723 86 91, 602 226 800, 602 735 727
http://kominki-kozlowski.pl
info@kominki-kozlowski.pl, info@induplus.info.pl

Kominki Kozłowski - Przedstawiciel na Polskę