Aktualności

Piękno Azji – orientalna kolekcja Quinsai Garden od Villeroy & Boch

13.04.2016

W rajskich ogrodach miasta Quinsai rozkwitały najpiękniejsze kwiaty Azji. To dlatego Marco Polo podczas swojej słynnej podróży zatrzymał się tam najdłużej! Wyrusz śladami wielkiego podróżnika dzięki nowej kolekcji marki Villeroy & Boch, która peonie, kamelie, chryzantemy i magnolie przeniosła na porcelanę. Quinsai Garden pozwoli Ci odległą ekspedycję przeżyć we własnej jadalni!

Wyrusz śladami wielkiego podróżnika dzięki nowej kolekcji marki Villeroy & BochPeonie, kamelie, chryzantemy i magnolie – ich wielobarwne płatki rozwijają się na tle białej porcelany. Ten rajski ogród złożony z rozkwitających kwiatów przeniesie Cię do tajemniczego świata Orientu… Villeroy & Boch ruszył śladami Marco Polo i – tak jak podróżnik – zachwycił się miejscowością położoną na krańcu Jedwabnego Szlaku. Najbardziej olśniewające miasto XIII-wiecznej Azji – Quinsai, zwane dziś Hangzhou, stało się inspiracją do stworzenia kolekcji Quinsai Garden.

Rajski ogród w Quinsai

Villeroy & Boch ruszył śladami Marco PoloW przepięknych ogrodach miasta Quinsai nic nie było przypadkowe – każdy rosnący tam kwiat i roślina miały głębsze znaczenie. Dlatego nową kolekcję Quinsai Garden od Villeroy & Boch zdobią wytworne peonie oznaczające bogactwo i szlachetność, delikatne kamelie symbolizujące hojność, kolorowe chryzantemy wskazujące na odwagę, wytrwałość i długie życie oraz wspaniałe magnolie wyrażające szacunek do władców i pięknych kobiet. Wielobarwne floralne dekory zostały skontrastowane z monochromatycznym, łagodnym wzorem paisley – a całość ręcznie naniesiona na porcelanę. W skład linii wchodzą filiżanki ze spodkami, miski, talerze, imbryk, cukiernica i mlecznik. Na każdym elemencie znajduje się inna kompozycja – łącząc je ze sobą, stworzysz rajski ogród, wprost z najwspanialszego miasta Quinsai.

Stylistyczne cytaty ze świata Azji pojawiały się już w modzie, we wnętrzach, a teraz także zagościły na porcelanie! Naczynia z nowej kolekcji Quinsai Garden od Villeroy & Boch to małe dzieła sztuki, które będą zachwycającą ozdobą stołu – spotkania przy kawie przyprawią szczyptą egzotyki, a rodzinne obiady – tajemniczym Orientem.

źródło i zdjęcia: Villeroy & Boch

Firma powiązana:

Villeroy and Boch

Telefon 22 645 17 10
www.villeroy-boch.com
biuro@villeroy-boch.com

Villeroy and Boch