Aktualności

Pfleiderer na targach w Poznaniu

08.04.2016

Prelekcja dotycząca trendów panujących na niemieckim rynku meblowym, a także aż dwie ekspozycje prezentujące produkty firmy - to przepis na targowy sukces firmy Pfleiderer. Podczas targów Arena DESIGN i MEBLE Polska, które odbyły się w dniach 8-11 marca w Poznaniu, stoiska firmy odwiedziły setki osób - przyjaciele, klienci, partnerzy biznesowi.

Głównym punktem obecności Pfleiderer na poznańskich targach była prelekcja zatytułowana "Niemiecki rynek meblowy i wyposażenia wnętrz – trendy i specyfika", którą wygłosił Lutz Dietzold, Dyrektor Zarządzający Niemieckiej Rady Wzornictwa (German Design Council), międzynarodowy ekspert z dziedziny projektowania i promocji designu. Podczas wystąpienia, które miało miejsce 9 marca na scenie głównej Areny DESIGN, Lutz Dietzold opowiedział o obecnych i prognozowanych trendach wzorniczych panujących na niemieckim rynku meblowym. Wskazywał na kolory, które cieszą się obecnie największą popularnością za naszą zachodnią granicą (szarości, delikatne pastele, fiolety i błękity), nadal poszukiwane struktury haptyczne i coraz modniejsze wykończenia matowe. Pokazując fotografie pojedynczych mebli (w tym również prototypów pokazywanych na targach w Mediolanie, czy Kolonii) i kompletnych aranżacji, a także produktów z naszego otoczenia - elektroniki, samochodów, ubrań... podkreślał dążenie do prostoty, funkcjonalności i maksymalnej indywidualizacji.

Jego wystąpienie, kierowane zwłaszcza do projektantów mebli i wnętrz, odebrane zostało niezwykle pozytywnie. Tym bardziej, że rynek niemiecki jest jednym z głównych odbiorców produkowanych w Polsce mebli i komponentów meblowych.

Co nowego?

Zainteresowaniem klientów i partnerów Pfleiderer cieszyły się również dwie ekspozycje firmy. Na pierwszej z nich - zlokalizowanej w Alei Lipowej między halami 7, 7a, 8 i 8a, można było zobaczyć meble wykonane z płyt producenta z Wieruszowa. Pokazane zestawy - komody, meble kuchenne i sypialniane, przygotowane przez takie firmy jak: Stolkar, Gała Meble, Meble Wójcik, Meblosiek, Dig-net, utrzymane były w najmodniejszych obecnie dekorach drewnopochodnych i jednobarwnych.

Na stoisku w Czteropaku (Aleja Lipowa), zwiedzający mogli również zobaczyć najnowsze propozycje produktowe. Wśród nich między innymi – nową kolekcję blatów 2016, a także nowe struktury powierzchni płyt laminowanych Montana (MO) odzwierciedlającą haptyczny rysunek drewna oraz nową strukturę matową Semi Mat (SM). Mnóstwo osób odwiedziło również drugą ekspozycję, zlokalizowaną na terenie targów ARENA DESIGN (której Pfleiderer jest od kilku lat Partnerem Strategicznym). Na stoisku tym, klienci mieli okazję zapoznać się z możliwościami jakie oferują laminaty HPL SOLID, HPL Compact, HPL Magnet, specjalistyczne produkty jak płyty typu ESA czy płyty Pyroex.

Dziękujemy za Państwa obecność, odwiedzenie naszych stoisk, rozmowy i dzielenie się z nami Państwa wrażeniami. Są dla nas bardzo cenne. Do zobaczenia w Poznaniu za rok!

źródło i zdjęcia: Pfleiderer