Aktualności

Paroc udostępnia platformę do zgłaszania nieprawidłowości etycznych

08.04.2016

Aby podkreślić daleko idące zaangażowanie w ideę odpowiedzialnego biznesu oraz sprostać oczekiwaniom dotyczącym wiodących praktyk w biznesie, jakie stawiają przed nami nasi Partnerzy, Paroc uruchomił na swojej stronie internetowej nowe narzędzie do zgłaszania nieprawidłowości etycznych – platformę Fair Play.

Platforma Fair Play umożliwia wszystkim osobom – zarówno z, jak i spoza firmy – zgłoszenie ewentualnych nieprawidłowości związanych z podstawowymi zasadami odpowiedzialności społecznej, właściwego zachowania w miejscu pracy, praktyk biznesowych, finansów, mediów i korzystania z technologii. Wszelkie wątpliwości można zgłaszać, wypełniając prosty formularz online z opcją zgłoszenia anonimowego. Platforma Fair Play zarządzana jest przez niezależny podmiot zewnętrzny, co daje gwarancję profesjonalizmu, rzetelności, pełnej poufności oraz poszanowania praw wszystkich zainteresowanych stron.

Dostęp do narzędzia można uzyskać poprzez stronę internetową Kodeks Postępowania. Jest to rozszerzenie do już istniejącego dostępu w intranecie dla pracowników Paroc.

Kari Lehtinen, Dyrektor Generalny Grupy Paroc, mówi:

- "Przez lata wypracowaliśmy wysoką kulturę opartą na odpowiedzialnym sposobie pracy, czego wyrazem jest kodeks postępowania, wartości, oraz odpowiednia polityka, w pełni zintegrowane z naszą codzienną pracą i działaniami. Ważne jest jednak też to, aby pokazać, jak poważnie podchodzimy do kwestii etycznego postępowania, dzięki czemu możemy zwiększać świadomość potencjalnych nieprawidłowości stanowiących zagrożenie dla naszej reputacji, a także reagować na nie w możliwie najszybszy sposób. Platforma Fair Play to ważne narzędzie, które pomaga nam realizować ideę zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu, dbać o naszą reputację oraz potwierdzać rolę lidera wyznaczającego kolejne trendy rynkowe."

źródło i zdjęcia: Paroc

 

 

Firma powiązana:

Paroc

Telefon 61 468 21 90
www.paroc.pl
paroc.polska@paroc.com

Paroc