Aktualności

Grzejniki kanałowe Intratherm VOGEL&NOOT

05.04.2016

Grzejniki kanałowe są montowane w podłodze ogrzewanego pomieszczenia. Aranżacja wnętrza z grzejnikami kanałowymi stwarza dodatkowe możliwości ponieważ nie zajmują one przestrzeni nad poziomem podłogi. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się właśnie we wnętrzu, w którym dominują przeszklone przegrody a drzwi okienne sięgają do samej podłogi.

Ogrzewanie kanałowe ogranicza zjawisko nawiewania chłodnego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Jednocześnie niweluje negatywny wpływ mniej szczelnych przegród na cyrkulację ciepłego powietrza we wnętrzu. Zastosowanie grzejników kanałowych Intratherm wpływa korzystnie na cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Elementem grzejnym grzejników kanałowych Intratherm jest miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła w wersji standardowej lub wzmocnionej. Jest on malowany na kolor czarny i umieszczony w stalowej wannie, obustronnie ocynkowanej, pomalowanej od wewnątrz również na czarno. Kanałowe grzejniki Intratherm dodatkowo mogą być wyposażone w cichobieżne wentylatory, montowane w tej samej wannie, obok wymiennika. Wentylatory zwiększają wydajność cieplną grzejnika i są zasilane napięciem 12 V. W serii dostępne są również grzejniki przystosowane do współpracy z instalacją grzewczą i chłodzącą. Podłączenie wymiennika do instalacji grzewczej jest realizowane poprzez dwa króćce z gwintem wewnętrznym G 1/2”. Od góry grzejniki kanałowe Intratherm przykrywane są kratkami zabezpieczającymi wykonanymi z różnych materiałów w wielu kolorach. Stawarza to dodatkowe możliwości projektowe. Kratki ukrywają miejsce łączenia krawędzi grzejnika z podłogą i stanowią estetyczny element dekoracyjny podłogi. Do każdego typu grzejnika Intratherm można dobrać kratki poprzeczne i podłużne, drewniane, z duraluminium lub stali nierdzewnej.

Typy grzejników kanałowych Intratherm:

  • FMK – bez wentylatora, dwa króćce przyłączeniowe
  • F1T – z wentylatorem, dwa króćce przyłączeniowe
  • F1P –wzmocniony wymiennik, z wentylatorem, dwa króćce przyłączeniowe
  • F2C – ogrzewanie lub chłodzenie, z wentylatorem, dwa króćce przyłączeniowe
  • F4C – ogrzewanie lub chłodzenie, z wentylatorem, cztery króćce przyłączeniowe

źródło i zdjęcia: Vogel & Noot