Aktualności

Geberit inwestuje we Włocławku - otwiera nową linię produkcyjną

01.04.2016

Ultra Slim Shower Tray, to inwestycja, która pozwala produkować w zakładzie we Włocławku 10 000 sztuk brodzików miesięcznie. Warta ok. 1,5 mln euro modernizacja linii odlewniczej i szkliwierskiej pozwala na wytwarzanie brodzików o grubości 4 cm.

Projekt Ultra Slim Shower Tray to w grupie kapitałowej Geberit pionierskie przedsięwzięcie. Do tej pory żadna z fabryk nie produkowała tego typu brodzików. Pierwsze próby produkcji rozpoczęły się we Włocławku już w 2014 roku. Czterocentymetrowa grubość brodzika była wyzwaniem dla zespołu managerow i techników pracujących nad projektem we włocławskim zakładzie. Począwszy od konstrukcji, nie ulegającej zniekształceniu podczas transportu w procesie produkcji, poprzez szkliwienie, załadunek na wózki nowego typu, aż do wypału w pozycji horyzontalnej. Dzięki wspólnym wysiłkom profesjonalistów z działów badań i rozwoju oraz produkcji, ten wrażliwy ze względu na kształt i rozmiar produkt zachował odpowiednią jakość, wytrzymałość i pożądany efekt wizualny.

Wzbogacenie portfolio produktów Geberit o Ultra Slim Shower Tray, to krok w odświeżeniu tej grupy produktowej, osadzonej do tej pory w tradycyjnym wzornictwie. W pierwszej kolejności, brodzik trafi na duży rynek odbiorców na południu Europy. Ta inwestycja to okazja do rozwoju technologii, zdobycia nowej wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim szansa na zwiększenie rozmiarów produkcji. W najbliższej przyszłości włocławska fabryka będzie produkować 16 rodzajów brodzików ceramicznych w rozmiarach od 80x80 cm do 140x120 cm o różnych kształtach i powłokach.

Właścicielem fabryki we Włocławku od 2015 roku jest Grupa Geberit właściciel m.in. marek Geberit i KOŁO. Wcześniej fabryka należała do koncernu Sanitec. W kompleksie specjalizującym się w produkcji ceramiki sanitarnej zatrudnionych jest ponad 550 osób.

źródło i zdjęcia: GEBERIT

Firma powiązana:

GEBERIT

Telefon 22 376 01 00
www.geberit.pl

GEBERIT