Aktualności

Wiosenny remont elewacji? Postaw na serię płyt izolacyjnych do fasad otynkowanych PAROC Linio!

30.03.2016

Wiosna to czas, kiedy po odejściu zimowej, niesprzyjającej aury, wielu inwestorów decyduje się na remont elewacji. Moment ten sprzyja także poprawie standardu cieplnego budynku, dlatego Paroc, wiodący producent izolacji z wełny kamiennej, proponuje całą gamę rozwiązań dedykowanych fasadom wentylowanym – serię PAROC Linio.

Produkty wchodzące w skład serii PAROC Linio to niepalne płyty z wełny kamiennej, które można stosować w charakterze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwpożarowej istniejących lub nowo realizowanych elewacji z cienkowarstwowymi tynkami fasadowymi. Ze względu na zróżnicowane właściwości, szeroka gama produktów i konfiguracji strukturalnych umożliwia łatwe dopasowanie konkretnej izolacji do danej otynkowanej ściany zewnętrznej.

Produkty wchodzące w skład serii PAROC Linio to niepalne płyty z wełny kamiennej, które można stosować w charakterze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwpożarowej

Ze względu na szybkość wiązania zaprawy klejowej, bardzo istotna jest dokładność montażu płyt fasadowychI tak, rozwiązaniem szczególnie przystosowanym do przegród termomodernizowanych lub posiadających konstrukcję nośną z drewna, są płyty fasadowe o doskonałej izolacyjności cieplnej – płyta PAROC Linio 10 oraz PAROC Linio 15, która dodatkowo charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na ściskanie i rozciąganie, dzięki czemu zapewnia uzyskanie gładkiej i szczelnej powierzchni fasady oraz miejsc wokół otworów przeznaczonych na stolarkę. Do realizacji projektów zakładających grubszą warstwę izolacji, wykorzystać można z kolei PAROC Linio 80 – płytę lamellową, której ułożone prostopadle do ocieplanej powierzchni włókna gwarantują wyższą przyczepność do podłoża, umożliwiając montaż bez łączników mechanicznych. Ze względu na naturalne właściwości wełny kamiennej, rozwiązania z serii PAROC Linio nie gromadzą wilgoci, są w pełni odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i zapewniają zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Płyty charakteryzuje przy tym optymalna sprężystość, dzięki czemu z jednej strony łatwo dopasowują się do ewentualnych nierówności podłoża, a z drugiej – pomagają uzyskać gładką powierzchnię bazową pod zaprawę tynkarską.

Paroc, wiodący producent izolacji z wełny kamiennej, proponuje całą gamę rozwiązań dedykowanych fasadom wentylowanym – serię PAROC LinioRada eksperta

- "Ze względu na szybkość wiązania zaprawy klejowej, bardzo istotna jest dokładność montażu płyt fasadowych – niedopuszczalne jest np. korygowanie ułożenia płyt po upływie kilku minut od ich przyklejenia. W celu uzyskania trwałej warstwy izolacyjnej, zaprawę klejową nanosimy na płyty w dwóch etapach – zarówno, gdy kleimy całą powierzchnię, jak przy metodzie obwodowo-punktowej. W pierwszej kolejności gładką stroną pacy szpachlujemy całą powierzchnię płyty lub obwód i miejsca pod przyszłymi plackami kleju. Po wyschnięciu, na przygotowane miejsca nakładamy drugą warstwę zaprawy klejowej i rozprowadzamy równomiernie pacą zębatą 12x12 mm. Montaż zaczynamy od dołu, czyli od listwy cokołowej i w miarę postępowania w górę układamy płyty na mijankę, czyli z przesunięciem o pół długości w stosunku do płyt ułożonych niżej. Każdą z płyt przykładamy w odległości ok. 2 cm od poprzednich, a następnie dosuwamy na styk do ich krawędzi i dokładnie dociskamy pacą drewnianą, pokonując lekką sprężystość".

Adam Buszko

Szef Wsparcia Sprzedaży Izolacji Budowlanych

Paroc Polska

źródło i zdjęcia: Paroc

Firma powiązana:

Paroc

Telefon 61 468 21 90
www.paroc.pl
paroc.polska@paroc.com

Paroc