Aktualności

Aluplast otwiera okno ku przyszłości

30.03.2016

Jakie są wyzwania, którym branża będzie musiała w przyszłości stawić czoła i jak mogą przygotować się do nich producenci okien? Bogaty pakiet innowacyjnych produktów i usług, prezentowany przez aluplast na targach Fensterbau Frontale w Norymberdze, pokazuje przyszłościowe i realne rozwiązania.

Seryjna przyszłość: Multifalz – jeden profil, wiele możliwości

Dwie potrzeby, jeden produkt - tak można krótko podsumować innowację, którą producent profili przedstawia na tegorocznych targach Frontale: Multifalz to pierwszy profil na świecie, który można zastosować zarówno przy konwencjonalnym szkleniu z użyciem podkładek, jak i przy wklejaniu szyb, co ułatwia producentom spełnianie zróżnicowanych potrzeb klientów. W zależności od zlecenia można wybrać jedną z technik produkcji okien, a właściwy profil jest już w magazynie. Dzięki Multifalz znacznie ograniczy się ilości pozycji asortymentowych w magazynach producentów okien. Technicy aluplast są przekonani, że technologia ta zdecydowanie pozytywnie wpłynie na popularyzację technologii wklejania szyb oraz zwiększy procentowy udział konstrukcji wklejanych.

- "Przyszłość należy do techniki wklejania, jesteśmy o tym przekonani". – twierdzi Jürgen Huber.

– "A wprowadzenie Multifalz przyczyni się do zwiększenia popularności tej techniki."

Wklejanie z elementami centrującymi w profilach z Multifalz pozwala na znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na klej, dzięki czemu cała metoda jest jeszcze bardziej opłacalna. Już teraz aluplast cieszy się wyjątkową pozycją wśród producentów systemów pod względem procentowego udziału konstrukcji wklejanych.

Eksponat na targach pozwoli gościom przekonać się, jak filigranowe są systemy energeto® 5000 view po wbudowaniu w elewacjęEfektywne rozwiązanie stylistyczne: energeto® 5000 view

Cel, jaki postawiło sobie przedsiębiorstwo z Karlsruhe, mianowicie wprowadzanie na rynek innowacji przynoszących wymierne korzyści producentom okien, przyświecał zarówno przy opracowywaniu wariantu Multifalz, jak i przy energeto® 5000 view – systemie z ukrytym skrzydłem. energeto® 5000 view można włączyć w normalną produkcję seryjną i to jako jedyny porównywalny system na rynku. Rozwiązania stylistyczne aluplast spotkały się z uznaniem architektów zaraz po wprowadzeniu na rynek: opcja pozwalająca na całkowite schowanie pod tynkiem, względnie optyczne zintegrowanie ze ścianą profili energeto® 5000 view odpowiada aktualnym wymaganiom odnośnie prostego i czystego wyglądu elewacji i jednocześnie znacznie minimalizuje mostki cieplne między oknem a ościeżem. W ciągu minionego roku aluplast konsekwentnie rozbudowywał ofertę związaną z energeto® 5000 view, na przykład obecnie o dalsze nakładki aluminiowe spełniające zróżnicowane wymagania oraz o specjalną klamkę zewnętrzną dla drzwi balkonowych. Eksponat na targach pozwoli gościom przekonać się, jak filigranowe są systemy energeto® 5000 view po wbudowaniu w elewację.

- "Wyjątkowe połączenie designu i technologii w naszych produktach z pewnością stanowi największą atrakcję naszej tegorocznej oferty targowej". – ocenił dr Gerhard Schuhmann, dyrektor działu techniki systemowej aluplast.

Ekskluzywne drzwi zewnętrzne 85 mm z wypełnieniem nakładkowym zakrywającym profil skrzydła

Drzwi zewnętrzne 85 mm z wypełnieniem nakładkowym zakrywającym profil skrzydła przeznaczone są dla wymagających inwestorów. Na targach Fensterbau Frontale będą wystawione z ekskluzywnym wypełnieniem o wyglądzie betonu. Drzwi te oferują wszystkie zalety drzwi PCV: stabilność, długą żywotność, ekonomiczność i doskonałą izolacyjność termiczną, jak w zasadzie wszystkie produkty aluplast. Ze współczynnikiem przenikania ciepła U umożliwiającym zastosowanie w domach pasywnych, także pod względem efektywności energetycznej plasują się one w wyższym segmencie drzwi zewnętrznych.

Pięciokrotny wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich dwóch lat drzwi unoszono-przesuwnych 85 mm niewątpliwie świadczy o ich rynkowym sukcesieDrzwi unoszono-przesuwne 85 mm w wersji pozbawionej barier

Pięciokrotny wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich dwóch lat drzwi unoszono-przesuwnych 85 mm niewątpliwie świadczy o ich rynkowym sukcesie. Na stoisku targowym przeznaczono dla nich odpowiednio wyeksponowane miejsce – łączą ze sobą centralne pomieszczenia. Na stoisku aluplastu można je oglądać w nowym, pozbawionym barier wariancie ze specjalnie powiększoną szybą w części stałoszklonej.

źródło i zdjęcia: Aluplast

Firma powiązana:

aluplast Sp. z o.o.

Telefon 61 654 34 00
www.aluplast.com.pl
aluplast@aluplast.com.pl

aluplast Sp. z o.o.