Aktualności

Podkład do plastiku Pol-Expo Eurocolor

24.03.2016

Szybkoschnący, przezroczysty lakier podkładowy do różnego rodzaju powierzchni z tworzyw sztucznych (plastiku): polipropylenu, poliamidu, tworzyw winylowych, octanu celulozy, octanu maślanu celulozy (CAB), żywic poliestrowych, PET. Nie stosować na polietylen. Poprawia przyczepność wyrobów lakierowych do innych podłoży np. stal zimno walcowana, stal galwanizowana, cyna.

Do ponownego malowania za pomocą wszystkich systemów lakierniczych. Na podkład można nanosić: emalie ftalowe schnące w temp. pokojowej, emalie ftalowe styrenowane, emalie poliuretanowe, lakiery akrylowe, lakiery nitrocelulozowe schnące w temperaturze pokojowej i inne wyroby lakierowe po uprzednim sprawdzeniu. Występuje w opakowaniach aerozolowych 400ml. Podkład na plastiki został wyprodukowany zgodnie z normami UE. Spełnia nowe wymogi dotyczące lotnych substancji VOC.

Sposób użycia: Malowana powierzchnia tworzywa musi być sucha i czysta.Powierzchnię przeszlifować, odtłuścić np: benzynę ekstrakcyjną lub ksylenem. puszkę wstrząsnąć 3 min. Wykonać natrysk próbny. Podkład nanieść równomiernie na całą powierzchnię tworzywa maks. 2 warstwy w odstępie ok. 15 min. z odległości ok.25-30cm.w temperaturze 15-25 C. Bez szlifowania, na podkład można nanosić emalię napowierzchniową po 10-15 min.(w celu uzyskania najlepszych parametrów przyczepności do plastiku zaleca się malowanie po całkowitym wyschnięciu podkładu- po 24 godz.)

źródło i zdjęcia: Pol-Expo Eurocolor