Aktualności

Diament i German Design Awards dla struktury XTreme Pfleiderer

24.03.2016

XTreme - nowa, absolutnie matowa struktura powierzchni laminatów HPL Pfleiderer, w ostatnim czasie została wręcz obsypana nagrodami.

XTreme to wyjątkowe, absolutnie matowe wykończenie powierzchni laminatu HPL. Ciepła, delikatna i aksamitna w dotyku struktura jest odpowiedzią na modny matowy trend. XTreme ze swoją innowacyjną powłoką wierzchnią, utwardzaną strumieniem elektronów ma wszystkie zalety powierzchni HPL - a nawet więcej. Utrzymanie jej w czystości jest dziecinnie proste, nawet w przypadku zanieczyszczenia powierzchni w postaci tłustych plam. Dodatkowo jest całkowicie odporna na odciski palców.

Nowa struktura Pfleiderer nadaje się do pokrywania powierzchni i krawędzi, może być przetwarzana pionowo i poziomo. Poza tymi wszystkimi zaletami, zapewnia niezrównaną intensywność koloru – szczególnie w przypadku dekorów z efektami metalicznymi. Również efekt masy perłowej prezentuje się w połączeniu z nowym wykończeniem powierzchni oszałamiająco. Strukturę XTreme można zastosować w przypadku każdego z gamy dekorów HPL znajdujących się w ofercie Pfleiderer.

"Diament Meblarstwa" dla struktury "XTreme" Pfleiderer przekazany został 8 grudnia, podczas gali rozdania nagród, która odbyło się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest w ramach jednego z najbardziej znanych konkursów meblarskich w Polsce, który organizowany jest przez Wydawnictwo meble.pl (wydawcę czasopisma branżowego "BIZNES meble.pl" oraz portalu Meble.pl). Kilkudziesięcioosobowe jury, które obradowało podczas 10 edycji konkursu, zauważyło unikalne właściwości XTreme, wyróżniające tę strukturę na tle innych powierzchni matowych, proponowanych przez konkurencyjnych producentów.

XTreme doceniono również za naszą zachodnią granicą. Niemiecka Rada Wzornictwa (Rat für Formgebung) ogłosiła niedawno komunikat o przyznaniu firmie Pfleiderer nagrody w dziedzinie wzornictwa użytkowego "German Design Award 2016" i zaliczeniu XTreme do panteonu niemieckiego wzornictwa. Wyróżnienie to przyznawane jest produktom odznaczającym się szczególnymi cechami użytkowymi oraz zastosowaniem udanych rozwiązań. Celem nagrody jest odkrywanie, prezentowanie i promowanie wyjątkowych trendów w sferze wzornictwa użytkowego.

- "Wygrywając konkurs przy tak znakomitej konkurencji laureat nagrody skutecznie dowiódł, że należy do najlepszych". - stwierdził Andrej Kupetz, Prezes Zarządu Niemieckiej Rady Wzornictwa w liście gratulacyjnym wystosowanym osobiście do firmy Pfleiderer.

źródło i zdjęcia: Pfleiderer