Aktualności

Płyty izolacyjne Recticel - Termomodernizacja budynków od podłóg po dach

22.03.2016

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie. Dlatego coraz częściej spotykamy się z tzw. termomodernizacjami budynków, czyli dostosowywaniem ich do wymagań budownictwa energooszczędnego. Jednym z etapów takiej modernizacji, oprócz instalacji oszczędnego systemu grzewczego jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. Jakich materiałów używać do prac tego typu? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule, zrealizowanym przy współpracy firmy Recticel Izolacje.

Izolacja dachu płaskiego - stropodachu

Duża ilość budynków mieszkalnych w Polsce, która powstawała jeszcze w poprzednim ustroju a obecnie podlega termomodernizacjom to obiekty zwieńczone dachami płaskimi. W momencie ich powstawania praktycznie nikt nie myślał o normach dotyczących izolacyjności czy energooszczędności. Dlatego, ze względu na niezaizolowane stropodachy mieszkańcy tych budynków cierpią z powodu zbyt wysokich temperatur wewnątrz latem i szybkiego wychładzania się pomieszczeń zimą.

Jednym ze sposobów na zaizolowanie dachu płaskiego jest wspomniany już system płyt Eurothane G, który pozwala na montaż izolacji od wewnątrz. Jednak częstym dodatkowym problemem dotyczącym stropodachów jest również potrzeba wymiany warstwy wierzchniej. W takich wypadkach właściciele nieruchomości często decydują się na zakup i montaż styropapy. Jako produkt alternatywny o dużo lepszych właściwościach firma Recticel proponuje płytę termoizolacyjną Eurothane Bi-4 w okładzinie z włókna szklanego, pokrytego cienką warstwą bitumu.

W związku z rosnącymi cenami energii właściciele nieruchomości starają się o jak największe oszczędności w zakresie nakładów na ogrzewanie

Płyta Eurothane Bi-4 jest materiałem o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnychPłyta Eurothane Bi-4 jest materiałem o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych, a dzięki wysokiej odporności na ściskanie, sposobowi pakowania, a przede wszystkim bitumizowanej okładzinie w łatwy szybki sposób może zostać ułożona i przyklejona do podłoża zarówno betonowego jak również na starym wyrównanym pokryciu bitumicznym dachu. Skraca się przez to czas jaki wykonawca potrzebuje na realizację zlecenia. Dzięki swojej strukturze materiał nie ulega kruszeniu. Może zostać pokryty każdym rodzajem papy. W przypadku stropodachów ze spadkiem Recticel posiada również w swojej ofercie odmianę płyty Bi-4 o nazwie Eurothane Bi-4A, której ukształtowanie pozwala na sprawne odprowadzanie wody.

źródło i zdjęcia: Recticel Izolacje

Firma powiązana:

Recticel Izolacje

Telefon 61 815 10 08, 503 151 775
www.recticelizolacje.pl
sekretariat.pl@recticel.com

Recticel Izolacje