Aktualności

Makita idealna do świątecznego DIY!

22.03.2016

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, o czym mogą świadczyć pierwsze promienie słońca, krótsze noce jak i budząca się do życia natura. Nie można również zapomnieć o jej największym zwiastunie, czyli nadchodzących Świętach Wielkanocnych. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zadbaliśmy o to, aby nie zabrakło pomysłów na niezapomniane święta, jak i również o to by stworzyć w domu prawdziwie wiosenny klimat (powitać nadchodzącą wiosnę).

Po raz kolejny, podjęliśmy współpracę z jedną z najpopularniejszych blogerek lifestylowych w Polsce LadyoftheHouse (www.ladyofthehouse.pl), której blog dwa lata z rzędu został wytypowany w konkursie do trójki finałowej najlepszych blogów kategorii "lifestyle". Konkurs co roku organizuje grupa Onet.pl.

Nasza Bożonarodzeniowa edycja, okazała się sukcesem i zyskała słowa uznania z Państwa strony, dlatego z wielką przyjemnością pragniemy zaprezentować kolejne, tym razem Wielkanocno-wiosenną realizacje.

W swoich 4 filmach DIY LadyoftheHouse z pomocą narzędzi Makita pokaże jak wykonać:
1. Półkę z desek na ścianę, która będzie służyła do ustawienia wiosennych kwiatów i innych dekoracji.
2. Jak wykonać ze starych okiennic dekorację w postaci kwietnika.
3. Jak wykonać świąteczne zające, stojące lub wiszące.
4. Jak przystroić świąteczny stół.

Dziś przedstawiamy pierwszą z realizacji czyli Jak wykonać półkę z desek, która stanowi nie tylko bardzo efektowną dekorację ściany ale także jest przydatnym meblem, który doskonale sprawdza się w holu czy przedpokoju!

Jak wykonać półkę z desek, która stanowi nie tylko bardzo efektowną dekorację ściany ale także jest przydatnym meblem, który doskonale sprawdza się w holu czy przedpokoju

Więcej pomysłów na realizacje oraz informacji jak:
– zdrowo i smacznie gotować
– dbać o siebie
– spędzać owocnie czas z Dziećmi
– w szybki i łatwy sposób upiększyć przestrzeń w której się obracamy
na stronie www.ladyofthehouse.pl

POLECAMY!

Myślę, że to już najwyższa pora aby rozpocząć przygotowania naszych domy do wiosny! Wielkimi krokami nadchodzą święta wielkanocne, a wraz z nimi pastele, radość i promienie słońca! Na blogu własnie rozpoczyna się kolejna edycja obiecanego cyklu w którym tak jak przystało na nowy sezon, będę inspirowała Was do metamorfozy Waszych wnętrz.

Po raz kolejny udowodnię, że do uzyskania niesamowitych efektów wcale nie potrzeba nam drogich dodatków i dekoracji renomowanych marek. Przedstawię Wam realizacje "krok po kroku" z tego co mamy pod ręką! Jednocześnie do których zrobienia, nie będziemy potrzebować urlopu gdyż wykonuje się je niezwykle sprawnie!

W zależności od tego skąd pochodzą nasze deski, musimy je odpowiednio przygotować

Waszym zadaniem na zbliżający się weekend jest schowanie wszelkich śladów zimy i mentalne przestawienie się na kolory i wiosenny nastrój! Kolejny krok należy do mnie! Za nadrzędny cel postawiłam sobie zainspirowanie Was do prac własnoręcznych.

Zobaczcie jak łatwo jest mieszkać ładnie!

Na pierwszy rzut, proponuję Wam wykonanie półki z desek po paletach, która stanowi nie tylko bardzo efektowną dekorację ściany ale także jest przydatnym meblem, który doskonale sprawdza się w holu czy przedpokoju!

Do wykonania półki z desek potrzebowałam:

Do wykonania półki z desek

Sposób wykonania:

W zależności od tego skąd pochodzą nasze deski, musimy je odpowiednio przygotować tzn. oczyścić, oszlifować i wyrównać (wszystkie powinny mieć równe wymiary). Dopiero tak przygotowane deski malujemy i układamy w rządku. Od strony zewnętrznej złączamy wszystkie deski. To znaczy: w trzech punktach, z pomocą wiertarko-wkrętarki mocujemy 3 listwy, których zakończenia skracamy wyrzynarką. Tym samym uzyskujemy podstawę/bazę naszej półki. Półki przywiercamy od strony docelowej na kątownikach. Co zapewnia – solidną konstrukcję.

Półki celowo rozmieściłam nierównomiernie, dzięki czemu mogłam na nich umieścić dekoracje różnych rozmiarów.

Do pomalowania desek użyłam trzech odcieni jednego koloru.

A jak to wyglądało w praktyce? Zapraszam do oglądania:

FILM KLIKNIJ TUTAJ

Półkę możecie wykonać identyczną lub też traktując moją realizację za inspirację do tworzenia podobnych mebli. Dopasujcie zarówno kolorystykę jak i przeznaczenie do własnych potrzeb.

Do projektów używam wyłącznie narzędzi MAKITA. Okazuje się, że są wyjątkowo poręcznymi przyrządami, z którymi bez najmniejszych oporów może poradzić sobie każda kobieta. Dodatkowo polityka marki, ściśle współgra z moimi przekonaniami w kwestii recyklingu:

MAKITA przykłada szczególną wagę do tego, aby produkowane narzędzia były przyjazne zarówno użytkownikom, jak i całemu środowisku. Bierze czynny udział w wielu akcjach proekologicznych, które mają na celu między innymi propagowanie idei efektywnego i racjonalnego gospodarowania odpadami. Należą do nich również działania wynikające z Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz z Ustawy o bateriach i akumulatorach. Firma co roku początkiem stycznia rusza z dużą kampanią ekologiczną mającą na celu w sposób łatwy i dowcipny uświadamianie społeczeństwu co należy robić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami. Do tego celu stworzona jest specjalna strona: TOOLSTORY.PL na której można znaleźć podstawowe zagadnienia z ochrony środowiska np., co to jest recykling, dlaczego warto recyklingować zużyty sprzęt czy też jaki sprzęt można oddać do recyklingu. Ponadto można tam znaleźć ciekawostki ekologiczne oraz informację, gdzie można oddać zużyty sprzęt.

źródło i zdjęcia: Makita

Firma powiązana:

Makita Sp. z o.o.

Telefon 33 484 02 00, info techniczne: 33 484 02 60, 33 484 02 61
makita.pl
info@makita.pl

Makita Sp. z o.o.