Aktualności

Elewacja z Izoflex-u

22.03.2016

Może być stosowana na tradycyjne domy jak i nowoczesne budynki. Jest ona trwała i estetyczna. Czasami płytkami okłada się tylko część murów, a resztę na przykład tynkuje. Płytkami - zamiast tynku - często wykańcza się ściany dwuwarstwowe. Elewacja z płytek jest prostsza do wykonania i tańsza niż murowana z cegieł.

Detale z okładziny Izoflex na elewacji:

COKÓŁ - bardzo praktycznym i chętnie stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek IZOFLEX jako okładziny cokołu, czyli dolnego pasa elewacji. W nowoczesnych budynkach płytki, którymi wykończono cokół, często stosuje się także do oklejenia murków tarasów.

Bardzo praktycznym i chętnie stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek IZOFLEX jako okładziny cokołu

W nowoczesnych budynkach płytki, którymi wykończono cokół, często stosuje się także do oklejenia murków tarasów

KOMIN - z uwagi na dużą wytrzymałość na temperaturę i lekkość płytek, Izoflex z powodzeniem nadaje się na wykończenie każdego komina: wentylacyjnego, dymowego i spalinowego.

Izoflex z powodzeniem nadaje się na wykończenie każdego komina

Izoflex z powodzeniem nadaje się na wykończenie każdego komina

OBRAMIENIA OKIEN, NADOKIENNIKI, GZYMSY - nawet niewielkie elementy jak nadokienniki, znacznie urozmaicą elewację. Aby ozdobić prosty dom, ale go nie przytłoczyć, można też zdecydować się na obramienia okien lub gzymsy z płytek Izoflex. Kunsztownie wykonane gzymsy wywołają efekt oddzielenia kondygnacji wyraźnie zaznaczone oddzielą też otynkowany pas ściany od wykończonego cegłą. Za ich pomocą można podkreślić fragment bryły budynku czy tak jak dawniej podzielić ścianę szczytową. Detale z Izoflex-u często są ramą podkreślającą kształt okna lub drzwi czy też materiał, z którego je wykonano. Podobnie jest z nadprożem to element konstrukcyjny, który przenosi ciężar fragmentu ściany znajdującego się bezpośrednio nad oknem. Cegły w nadprożu mogą być układane na różne sposoby prosto, klinowo lub tworzyć łuk.

STREFA WEJŚCIA - Wyodrębniona płytkami strefa wejścia sprawi, że dom zyska dostojny, budzący zaufanie charakter. Podkreślenie Izoflex-em elementów wysuniętych z bryły budynku, takich jak wykusz, ryzalit, słup lub narożnik, może poza aspektem praktycznym służyć uwypukleniu bogactwa bryły domu.

Wyodrębniona płytkami strefa wejścia sprawi, że dom zyska dostojny, budzący zaufanie charakter

źródło i zdjęcia: Izoflex