Aktualności

Barlinek wraz z innymi pomaga dzieciakom

17.03.2016

W minioną sobotę swoją premierę miał program telewizyjny pt. „Cztery kąty, Anioł piąty. Audycja składa się z 11 odcinków reportaży dokumentujących remonty dziecięcych pokoi i łazienek przeprowadzanych na podstawie wcześniejszej, trzyletniej działalności Stowarzyszenia "Piękne Anioły", a w ostatnim roku także we współpracy z Fundacją "Fabryki Marzeń".

Organizatorem remontów, rejestrowanych przez ekipę realizacyjną z TVP Katowice, jest Stowarzyszenie i Fundacja. Na planie filmowym obie organizacje działają wspólnie. Prowadzącymi są Katarzyna Konewecka-Hołój – prezes Stowarzyszenia "Piękne Anioły", Karolina Sołowow – przewodnicząca Rady Fundacji "Fabryki Marzeń" oraz Paweł Pochwała z TVP.

Do prac remontowych nie były zatrudniane firmy. W audycji liczy się pomoc wielu osób - wolontariuszy, którzy chcą coś zrobić dla wybranej rodziny. Za każdym razem jest to inny skład pomocników: sąsiedzi, rodzina, Koło Gospodyń Wiejskich, strażacy, harcerze, uczniowie szkół budowlanych, sportowcy, władze gminne, ksiądz, pensjonariusze Domów Poprawczych, czy inne organizacje.

Audycja ma na celu zachęcić i zaktywizować wszystkich do niesienia pomocy

Do pomocy włączyły się firmy Michała Sołowowa. Barlinek do wszystkich remontów przekazał naturalną Deskę Barlinecką, Cersanit produkty do łazienki, a Komfort dywany. Do ocieplenia wnętrz Synthos przekazał styropian, a pomocy w pozyskaniu pozostałych elementów do remontu udzielił sklep internetowy Nexterio. Fundację wspomagał także krakowski oddział Echo Investment.

Audycja ma na celu zachęcić i zaktywizować wszystkich do niesienia pomocy.

źródło i zdjęcia: Barlinek