Aktualności

Co wyróżnia rozdzielacze Techniprot?

14.03.2016

Zdecydowana większość rozdzielaczy produkowana jest z rur mosiężnych bezołowiowych w gat M63. Z tego gatunku mosiądzu nie wydzialają się tlenki ołowiu niekorzystnie wpływające na niezawodność i trwałość instalacji.

Unikalna technologia wykonywania otworów pod łączniki w belkach z rur okrągłych polegająca na wypiętrzeniu rodzimego materiału z rury na zewnątrz i do wewnątrz mającemu na celu zwiększenie długości gwintu i zapewnienie niezawodnego połączenia elementów.

Wszelkie uszczelnienia wykonywane są z gumy EPDM 70.

Belki rozdzielaczy do uchwytów mocowane są za pośrednictwem wkładek tłumiących gumowych lub miękkiego polietylenu w zależności od rodzaju rozdzielaczy.

Wysoka dokładność i estetyka wykonania elementów składowych oraz wykończenie powierzchni belek poprzez trwałe ich wybłyszczenie, wyróżnia nasze rozdzielacze od innych.

Po montażu każdy rodzielacz sprawdzany jest ciśnieniem 8bar o czym informuje stosowna naklejka na belce.
Rozdzielacze posiadają charakterystyki hydrauliczne w postaci diagramów opracowane przez Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji P.W.

Każdy rozdzielacz pakowany jest indywidualnie w kartonowe pudełko o wzmocnionej konstrukcji. Opakowanie także skutecznie chroni rozdzielacz przed uszkodzeniem podczas transportu lub składowania w magazynie jak i na budowie. Nadruki na pudełku informują klienta o rodzaju i pochodzeniu rozdzielacza.

Różnorodność rozwiązań i wykonań pozwala projektantom instalacji i inwestorom na optymalny dobór rozdzielaczy pod względem konstrukcyjnym, wykonawczym i cenowym.

źródło i zdjęcia: TECHNIPROT