Aktualności

Mocne wejście i błyskawiczne przygotowanie z produkatmi Wakol!

01.02.2016

Pirmasens, styczeń 2016 – na odbywających się w dniach 16 -19 stycznia targach DOMOTEX 2016 w Hanowerze, firma Wakol przedstawiła innowacyjne nowości produktowe.

Jedną z nowości w ofercie jest gruntówka na bazie silanu WAKOL MS 325, pierwszy produkt do odcięcia wilgoci z działaniem wzmacniającym, do nakładania wałkiem. Ponadto producent klejów z Pirmasens zaprezentował WAKOL MS 550 Klej do wykładzin PCW i gumowych – pierwszy klej na bazie MS przeznaczony do wykładzin dekoracyjnych PCW. Wielu zainteresowanych zastosowanie w praktyce nowych produktów mogło zobaczyć podczas pokazów, które odbyły się w hali 7, na stoisku A 43.

WAKOL MS 325 Gruntówka na bazie silanu – Błyskawiczne przygotowanie!

Zaprezentowany produkt to izolacja do odcięcia wilgoci, na bazie MS, po raz pierwszy jest możliwe aby, przy aplikacji wałkiem, podłoże zostało zagruntowane podczas jednego etapu prac. WAKOL MS specjalny wałek umożliwa ekonomiczną pracę z jednoczesną pewnością nałożenia wymaganej ilości materiału, czyli 250 g/m² - przy zastosowaniu jako izolacji do odcięcia wilgoci. Już po 3 - 4 godzinach schnięcia można przejść do kolejnego etapu prac; niezależnie od tego, czy zaplanowano ułożenie parkietu, czy np. wylanie masy szpachlowej. To zdecydowana oszczędność na kosztach dojazdu. Po wyschnięciu gruntówki na bazie silanu WAKOL MS 325, jest wiele możliwości. Posadzki drewniane można układać bezpośrednio na zagruntowanym podłożu stosując do klejenia wszystkie dopuszczone kleje do parkietu Wakol – kleje na bazie MS lub kleje poliuretanowe. Jeśli zaplanowane jest układanie tekstylnych lub elastycznych wykładzin, podłoże należy odpowiednio przygotować tworząc mostek sczepny przy użyciu specjalnej gruntówki WAKOL MS 3045 a następnie należy wylać masę szpachlową Wakol.

WAKOL MS 550 Klej do wykładzin PCW i gumowych – mocne wejście!

W Hanowerze firma Wakol zaprezentowała pierwszy klej na bazie MS przeznaczony do wykładzin dekoracyjnych PCW. Ten nowoczesny, jednoskładnikowy klej do wykładzin PCW i gumowych WAKOL MS 550 po raz pierwszy umożliwia układanie wykładzin, do których do tej pory konieczne było stosowanie dwuskładnikowych klejów poliuretanowych. Przy użyciu kleju do wykładzin PCW i gumowych WAKOL MS 550 można bezpiecznie układać wykładziny PCW, wykładziny dekoracyjne PCW i kauczukowe. Przy tym nie ma żadnego znaczenia, czy wykładzina będzie układana na podłożu chłonnym, czy niechłonnym, w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Dzięki dużej chłonności i szybkiemu wiązaniu dekoracyjne wykładziny z PCW od początku niezawodnie przylegają do miejsca ułożenia. Klej, który przedostanie się na powierzchnię wykładziny można usunąć całkowicie zarówno w stanie świeżym, jak i utwardzonym.

Odwiedzający targi DOMOTEX 2016 mogli poznać wszystkie nowości w ofercie, które na rok 2016 przygotowały firmy Loba i Wakol.

Więcej informacji o wydarzeniach na targach znajdą Państwo na stronie www.domotex.de

źródło i zdjęcia: Loba-Wakol

Firma powiązana:

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 436 24 20
www.loba-wakol.pl
biuro@loba-wakol.pl

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.