Aktualności

Co i jak czyścić myjką ciśnieniową Kärcher?

07.03.2016

Czyszczenie myjką ciśnieniową jest dokładniejsze i szybsze niż czyszczenie za pomocą tradycyjnych metod. Pozwala ono także zaoszczędzić wodę. Wąż ogrodowy zużywa nawet kilka tysięcy litrów wody na godzinę, gdy nowoczesna myjka w tym samym czasie potrzebuje jedynie maksymalnie 600 litrów. Ale gdzie najlepiej wykorzystać te urządzenia i jak zrobić to tak, by osiągnąć najlepsze efekty? Te porady pomogą znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Drewniany taras:

Myjka wysokociśnieniowa może być używana do czyszczenia drewnianych podłóg na przykład na tarasie

Myjka wysokociśnieniowa może być używana do czyszczenia drewnianych podłóg na przykład na tarasie. Brud oraz mech możemy łatwo zmyć za pomocą silnego strumienia wody. W przypadku uporczywych zabrudzeń zaleca się najpierw użyć środka czyszczącego przeznaczonego do drewna 3 w 1 marki Kärcher, który rozpuści brud. Środek ten możemy nałożyć za pomocą myjki pod niskim ciśnieniem. Po krótkiej chwili, gdy środek zdąży zadziałać z łatwością spłuczemy cały brud korzystając z płaskiego strumienia wody. Narzędziem, które świetnie sprawdza się zwłaszcza na dużych powierzchniach jest akcesorium do czyszczenia powierzchni płaskich T – Racer T- 400 marki Kärcher. To urządzenie nie tylko chroni przed rozpryskami, lecz także skutecznie usuwa brud dzięki dwóm dyszom rotacyjnym kryjącym się pod jego obudową. Moc urządzenia możemy regulować poprzez regulację wysokości dysz. Drewno powinniśmy czyścić z największej możliwej odległości. Po czyszczeniu warto zaimpregnować drewno środkiem ochronnym, który zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Namioty ogrodowe – markizy:

Czy namiot - markizę można umyć za pomocą myjki ciśnieniowej? Można. Jest to łatwa i skuteczna metoda by pozbyć się brudu z materiału. Oto w jaki sposób zrobić to poprawnie: namiot powinien być całkowicie rozłożony, tak aby materiał był napięty. Uniwersalny środek czyszczący RM 555 nakładamy pod niskim ciśnieniem. Najlepiej pracować od dołu do góry (dzięki temu środek chemiczny ma szansę dłużej zadziałać na brudną powierzchnię). W ten sposób łatwiej nam stwierdzić, które miejsca są już wyczyszczone. Na koniec spłukujemy czyszczona powierzchnię namiotu.

Schody zewnętrzne:

Schody zewnętrzne są narażone na działanie czynników atmosferycznych, dlatego szybko zbiera się na nich brud

Schody zewnętrzne są narażone na działanie czynników atmosferycznych, dlatego szybko zbiera się na nich brud. Jest on trudny do usunięcia zwłaszcza na krawędziach i w rogach – zwykła miotła może sobie tutaj nie poradzić. Za to myjka ciśnieniowa zda świetnie egzamin. Dysza rotacyjna szczególnie skutecznie usuwa brud nagromadzony w trudno dostępnych miejscach. Tworzy ona wirujący strumień punktowy, który dzięki ruchowi wirowemu, jest szczególnie efektywny w czyszczeniu uporczywych zabrudzeń. Osłona przeciw rozpryskom, którą można założyć na dyszę rotacyjną, sprawi, ze woda zostanie skierowana dokładnie w to miejsce, w które chcemy i nie opryska nas. Same schody najlepiej wyczyścić specjalną szczotką PS 40 Power. Usunie ona cały nagromadzony brud pozostawiając schody nieskazitelnie czyste. Szczotka Power PS 40 posiada trzy wbudowane dysze wysokociśnieniowe, dzięki którym jest tak skuteczna.

Zablokowane rury:

Zablokowane rury spustowe to uciążliwy problem, ponieważ ich odetkanie zazwyczaj wymaga sporego wysiłku

Zablokowane rury spustowe to uciążliwy problem, ponieważ ich odetkanie zazwyczaj wymaga sporego wysiłku. Dużo prościej można zrobić to za pomocą myjki ciśnieniowej oraz specjalnego zestawu akcesoriów do udrażniania rur marki Kärcher. Jest on bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy wsunąć w zatkaną rurę wąż z dyszą do oczyszczania rur. Dysza opłukuje rurę i przetyka ją. Oznaczenia na wężu pokażą jak daleko jest on wetknięty do rury. Aby poprawić efekty należy co jakiś czas wyciągnąć wąż a później włożyć go ponownie. W przypadku mocno zatkanych rur zaleca się powtórzyć czyszczenie kilka razy.

Pasek na ramię umożliwia komfortowe trzymanie lancyWysoko położone okna:

Czyszczenie tych, znajdujących się wysoko okien jest zazwyczaj problematyczne. Tutaj też jednak przyjdzie nam z pomocą myjka ciśnieniowa wyposażona w specjalną lancę teleskopową, która pozwala dosięgnąć nawet na odległość 4 metrów. Pasek na ramię umożliwia komfortowe trzymanie lancy. Najpierw zaaplikujmy środek do czyszczenia szkła. Najlepszy będzie preparat do mycia szkła 3 w 1 marki Kärcher. A następnie dokładnie spłuczmy go za pomocą myjki.

Samochód:

Mycie auta myjka ciśnieniową to sama przyjemność. Zwłaszcza, że mamy tu do wykorzystania szereg przydatnych akcesoriów, które sprawią, że nasze auto zalśni czystością w mgnieniu oka. Przyda się z pewnością obrotowa szczotka z miękką szczeciną. Jest ona idealna do czyszczenia powierzchni (lakierowanych, szklanych, metalowych, z tworzywa sztucznego) i z pewnością usunie każdy brud. Dodatkową jej zaletą jest ruchomy przegub (180°), który umożliwia właściwe ustawienie kąta nachylenia szczotki do czyszczonej powierzchni. Z kolei specjalna szczotka do felg i kół dzięki miękkiej szczecinie nie rysuje powierzchni, równomiernie rozprowadza wodę i z łatwością dociera do najmniejszych szczelin.

źródło i zdjęcia: Kärcher Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.