Aktualności

Klimafix ROCKWOOL zaizoluje kanały wentylacyjne

25.01.2016

Maty lamelowe KLIMAFIX z wełny skalnej ROCKWOOL to sprawdzony i powszechnie stosowany produkt do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych. Teraz produkt ten posiada nowe, jeszcze lepsze parametry – niską lambdę λ10 = 0,038 oraz wysoką klasę reakcji na ogień A2-s1;d0. Co bezpośrednio przekłada się na efektywność energetyczną i bezpieczeństwo pożarowe całego obiektu.

Maty KLIMAFIX są powszechnie stosowane w budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych, takich jak hotele, centra handlowe, czy też budynkach produkcyjno magazynowych. To właśnie tam szczególnie ważne są ich właściwości termiczne, akustyczne i przeciwkondensacyjne przy izolacji kanałów wentylacyjnych z blachy stalowej. Częstym zjawiskiem występującym w budynkach jest powstawanie skroplin (kondensatu) na niezaizolowanych powierzchniach o znacznej różnicy temperatur. Jest to tzw. punkt rosy. Często spotyka się to zjawisko na zimnych, niezaizolowanych powierzchniach, znajdujących się w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze oraz dużej wilgotności względnej powietrza. Efekt ten eskaluje w przypadku dużych, wysokich pomieszczeń, gdzie ciepłe powietrze zbiera się pod stropem tuż obok np. kanału prowadzącego zimne powietrze. Rozwiązaniem jest właśnie odpowiednio dobrana warstwa izolacji kanału wentylacyjnego, dzięki której następuje "przesunięcie" punktu rosy w bezpieczny obszar na zewnątrz kanału. Precyzyjne obliczenia można wykonać na podstawie normy EN 12241 przy użyciu programu HEATROCK – dostępnego do pobrania na stronie www.rockwool.pl.

Maty lamelowe KLIMAFIX z wełny skalnej ROCKWOOL to sprawdzony i powszechnie stosowany produkt do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych

ROCKWOOL, cyklicznie rozwijając i ulepszając swoje produkty i usługi, w wyniku prac badawczo-rozwojowych, przygotował nową odsłonę maty lamelowej KLIMAFIX, powszechnie wykorzystywanej w izolacji kanałów wentylacyjnych. Nowy KLIMAFIX posiada teraz jeszcze lepsze parametry – doskonałą izolacyjność termiczną - lambda λ10 = 0,038, oraz wyższą klasę reakcji na ogień: A2-s1;d0.

Rozwiązania z zastosowaniem mat KLIMAFIX są klasyfikowane jako nierozprzestrzeniające ognia zgodnie w Rozporządzeniem o Warunkach Technicznych. Dzięki temu zastosowanie mat KLIMAFIX w różnych budynkach w jeszcze większym stopniu przyczyni się do minimalizacji strat ciepła i podniesienia poziomu bezpieczeństwa pożarowego instalacji.

źródło i zdjęcia: Rockwool

Firma powiązana:

ROCKWOOL

Telefon 0 801 66 00 36
www.rockwool.pl
doradcy@rockwool.pl

ROCKWOOL