Aktualności

Szkło samoczyszczące BIOCLEAN z oferty Glassolutions

23.02.2016

BIOCLEAN jest szkłem samoczyszczącym, które składa się z tafli bezbarwnego szkła pokrytego niewidoczną powłoką mineralną o własnościach fotokatalitycznych i hydrofilnych. Powłoka z tlenków metali idealnie przylega do powierzchni szkła, nadając mu bardzo wysoką wytrzymałość, a tym samym długą żywotność. Usuwanie zanieczyszczeń nagromadzonych na zewnętrznej powierzchni szkła odbywa się dzięki działaniu promieni UV zawartych w świetle dziennym oraz wody.

Szkło BIOCLEAN znajduje zastosowanie na elewacjach zewnętrznych budynków mieszkalnych i użytkowych, zarówno nowo budowanych, jak i remontowanych, wykonuje się z niego:

  • okna, drzwi balkonowe, okna widokowe, balkony, świetliki, barierki ochronne.

Szkło BIOCLEAN nadaje się także do zastosowań zewnętrznych typu elewacyjnego, zwłaszcza tam, gdzie wprowadza się system szklenia strukturalnego lub szklenia bezramowego z mocowaniami punktowymi, co wymaga użycia silikonu (jako masy uszczelniającej). Przy tego typu zastosowaniach powierzchnia szkła BIOCLEAN powinna być chroniona specjalną folią podczas przetwarzania.

  • Mniejszy wysiłek związany z myciem szyb.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy.
  • Łatwiejsza konserwacja: brud w mniejszym stopniu przywiera do powierzchni szkła, nawet w strefach o silnym zanieczyszczeniu.
  • Lepsza widoczność przez szyby podczas deszczu i szybsze znikanie zaparowania z zewnątrz.
  • Ochrona środowiska ze względu na mniejsze zużycie detergentów.

źródło i zdjęcia: Glassolutions

Firma powiązana:

GLASSOLUTIONS Polska

Telefon 32 649 95 00
www.glassolutions.pl

GLASSOLUTIONS Polska