Aktualności

Kotwa Fischer do betonu komórkowego FPX-I

23.02.2016

Pierwsza stalowa kotwa z aprobatą ETA i świadectwem kontroli przeciwpożarowej do mocowań w betonie komórkowym umożliwia wykorzystanie w elementach o istotnym znaczeniu z punktu widzenia poziomu bezpieczeństwa.

Podczas montażu kołka sworzeń z gwintem wewnętrznym obraca się, powodując wciągnięcie stożka do tulei rozporowej o czterech krawędziach. Następuje przy tym zagęszczenie betonu komórkowego w okolicy czterech skrzydełek i zostaje wykonane podcięcie w betonie.

Wstępne wykonanie otworu umożliwia łatwe wbijanie nawet w betonie komórkowym o dużej twardości. Nie jest konieczne oczyszczanie wywierconego otworu.

Niepowtarzalne 4-krotne rozparcie FPX-I gwarantuje wysoką nośność na rozciąganie i poprzeczną, co oznacza mniejszą ilość wymaganych punktów mocowań.

Niepowtarzalne 4-krotne rozparcie FPX-I gwarantuje wysoką nośność na rozciąganie i poprzeczną, co oznacza mniejszą ilość wymaganych punktów mocowań

1 - łatwy montaż:
Inteligentna technika montażu umożliwia łatwą instalację bez użycia klucza dynamometrycznego.

2 - uniwersalność:
Metryczny gwint wewnętrzny umożliwia stosowanie dostępnych w sklepach śrub i gwintowanych prętów w celu optymalnego dopasowania do montowanego elementu lub wymogów montażu dystansowego.

3 - niepowtarzalne właściwości:
Niepowtarzalna 4-krawędziowa tuleja rozporowa zapewnia bezpieczny montaż, nie obraca się w otworze i umożliwia uzyskanie wysokiej nośności mocowania.

4 - szybkość:
Rozpieranie za pomocą klucza imbusowego umożliwia szybką instalację i zapewnia automatyczną, 100-procentową kontrolę osadzenia.

źródło i zdjęcia: fischer Polska

Kotwa Fischer do betonu komórkowego FPX-I

Firma powiązana:

fischer Polska

Telefon 12 290 08 80
www.fischerpolska.pl
info@fischerpolska.pl

fischer Polska
Zobacz produkty: