Aktualności

Summarum - Dom, na który będzie Cię stać...zawsze

23.02.2016

Proponujemy Państwu wybór domu szybkiego w budowie, trwałego i niezwykle oszczędnego w utrzymaniu. Decydując się na technologię tańszą i szybszą w realizacji od wielu tradycyjnych metod, nie tylko wybieracie rozwiązanie najkorzystniejsze ekonomicznie. Tym samym dokonujecie też wyboru pewnego stylu życia.

Konstrukcja Waszego domu powstanie z materiałów naturalnych i zdrowych, nie poddanych wysokoeneregetycznej, przemysłowej obróbce. Niewiele jest technologii tak bliskich naturze i wymagających tak niskich nakładów energetycznych na produkcję materiałów i wykonanie budynku. Mieszkanie w domu w technologii optymalnej dla środowiska naturalnego samo w sobie jest powodem do dumy.

Ale także w fazie użytkowania, odkryjecie Państwo jak wiele zalet mają Domy i Domki budowane w naszej technologii. Są przyjazne nie tylko naturze, ale też użytkownikom. Od 15 lat dokładamy wszelkich starań aby zoptymalizować technologię pod kątem termoenergetycznym. Zabiegi zmierzające do wyeliminowania mostków termicznych, opracowanie technologii superizolacji, badania nad skutecznymi sposobami akumulacji i dystrybucji ciepła w budynku, a także pozyskiwanie energii z naturalnych źródeł, powodują, że domy zużywają zaskakująco mało energii. A niskie zużycie energii, to nie tylko ograniczenie eksploatacji środowiska. To także Państwa oszczędności.

To także komfort, wynikający z uzyskania równomiernej temperatury wszystkich pomieszczeń, bez silnych źródeł ciepła i wychłodzonych dróg ucieczki ciepła. Bez zimnych podłóg i ziejących ścian. Dom spokojny i zrównoważony. Dom, na którego utrzymanie zawsze będzie Państwa stać.

Jeżeli już Państwo podjęli decyzję, zapewniamy i zapewniać będziemy w czasie naszej współpracy, że dokonali Państwo właściwego wyboru.

Proponujemy Państwu wybór domu szybkiego w budowie, trwałego i niezwykle oszczędnego w utrzymaniu

ZALETY

Czas. Pierwszą niewątpliwą zaletą jest bardzo krótki okres budowy domu.

Dom o powierzchni do 100 m² powstaje w trzy miesiące!

Zdrowie. Drewniany dom posiada swój niepowtarzalny mikroklimat, który niezwykle korzystnie wpływa na zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Wszystkie materiały użyte przy budowie domu są ekologiczne, energooszczędne i po prostu zdrowe dla organizmu człowieka.

Koszty utrzymania. Stosujemy najnowsze technologie, które pozwalają na maksymalne obniżenie kosztów eksploatacji Twojego Domu. Dom drewniany jest bardzo ciepły - współczynnik przenikalności cieplnej typowej ściany szkieletowej jest mniejszy niż k = 0,28W/m2K. A my w naszych domach pasywnych o powyższonej izolacyjności uzyskujemy wynik blisko trzykrotnie lepszy (k = 0,1 W/m2K). Dla porównania, aby uzyskać współczynnik k=28W/m2K w domu z cegły, ściana warstwowa musi mieć co najmniej 50 cm.

Bezpieczeństwo pożarowe. Odporność na ogień domów drewnianych typu szkieletowego, jest nie mniejsza niż w domach murowanych. System tzw. fire stopów, niepalnych materiałów izolacyjnych i elewacji, oraz szczelne zabezpieczenie wszystkich powierzchni wewnętrznych ognioochronnymi płytami G-KF (gipsowo-kartonowymi), zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowników.

Konstrukcja. Jest wyjątkowo lekka, sztywna i odporna na deformacje podłoża. Nie stawia żadnych barier architektonicznych.

Dom na miarę. Konstrukcja domu daje ogromne możliwości adaptacyjne. W bardzo krótkim czasie można dowolnie rozbudować dom - dobudowując kolejne pokoje, werandy lub pięterko. Nie pociąga to wielkich kosztów i jest mało uciążliwe dla mieszkańców, a dom może bez przeszkód rosnąć wraz z rodziną.

źródło i zdjęcia: Domy i Domki Summarum

Summarum - Dom, na który będzie Cię stać...zawsze

Firma powiązana:

Domy i Domki Summarum Sp. z o.o.

Telefon 22 754 40 99, 501 47 16 01
www.domywsolcu.pl, www.domyidomki.com
jacdab@domyidomki.com

Domy i Domki Summarum Sp. z o.o.
Zobacz produkty: