Aktualności

Budujemy ściany działowe z bloczków Termalica

22.02.2016

Przed przystąpieniem do budowy ścian działowych należy w miejscu ich posadowienia ułożyć izolację z papy lub folii, o szerokości pasa większej o 30 cm od grubości ściany.

Ściany działowe budujemy z bloczków Termalica o grubości 10 lub 12 cm, zwykle po wymurowaniu ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych. Połączenie ścian działowych z konstrukcyjnymi wykonujemy za pomocą łączników LP30 ze stali nierdzewnej, w ilości minimum 4 sztuk na wysokości kondygnacji. Usytuowanie ścianek działowych należy określić już na etapie budowy ścian nośnych, na podstawie dokumentacji projektowej.

Podczas murowania ścian konstrukcyjnych, wzdłuż przebiegu ścian działowych, w co drugiej lub w co trzeciej spoinie układamy płaski łącznik LP30, tak aby połowa łącznika wchodziła w głąb ściany działowej. Następnie murując ścianę działową dostawiamy bloczki i zatapiamy łącznik LP30 w zaprawie klejowej spoiny poziomej.

Ściany działowe budujemy z bloczków Termalica o grubości 10 lub 12 cm, zwykle po wymurowaniu ścian nośnych zewnętrznych i wewnętrznych

W przypadku zmiany położenia ściany działowej względem wcześniej projektowanego lub gdy w ścianach głównych nie zostały zamocowane metalowe kotwy, połączenie obu ścian wykonujemy za pomocą łączników LP30 wygiętych w kształt litery "L", które przybijamy do bloczków gwoździami lub kołkami rozporowymi.

źródło i zdjęcia: Bruk-Bet

Budujemy ściany działowe z bloczków Termalica

Firma powiązana:

BRUK-BET

Telefon 801 209 047
www.bruk-bet.pl
biuro@bruk-bet.pl

BRUK-BET
Zobacz produkty: