Aktualności

Jakie zawiasy wkręcane z regulacją 3D oferuje Novet?

19.02.2016

Zawiasy wkręcane z regulacją 3D (boczną w skrzydle oraz wysokości i głębokości w ościeżnicy) dostępne są w ofercie Novet w wersjach dedykowanych do zastosowania w drzwiach o maksymalnej wadze od 40 kg do nawet 160 kg.

Zawiasy Exacta

Wysoka jakość, znakomita wytrzymałość oraz bezawaryjna praca to charakterystyczne cechy, którymi wyrózniają się zawiasy Exacta. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, technologia ich produkcji jest stale ulepszana, co pozwoliło stworzyć produkt spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Wysoka jakość, znakomita wytrzymałość oraz bezawaryjna praca to charakterystyczne cechy, którymi wyrózniają się zawiasy Exacta

Zawiasy Exacta wyposażone są w łożyskowane gniazdo trzpienia, a dodatkowo ich górna część łożyskowana jest na kulce. Zastosowano w nich również specjalną nylonową wkładkę chroniącą materiał, z którego wykonane są zawiasy przed zużyciem. Gwarantuje to ich wieloletnią, bezbłędną pracę nawet w ciężkich, masywnych drzwiach. Co ważne konstrukcja trzpieni zapewnia możliwość stabilnego oraz pewnego osadzenia zawiasów, a wygodna regulacja w trzech płaszczyznach umożliwia szybki i precyzyjny montaż.

Zawiasy Exacta wyposażone są w łożyskowane gniazdo trzpienia, a dodatkowo ich górna część łożyskowana jest na kulce

Zawiasy Exacta występują w wersjach o średnicy Ø14, Ø16 oraz Ø20 mm. Ponadto wraz z modelem Exacta 495 Ø16 można zastosować zawias Exacta 488 Ø16 Self-Closing, który posiada funkcję samozamykającą i zapewnia łagodne domykanie skrzydła drzwi.

Klienci mają do wyboru zawiasy Exacta galwanizowane na biało/żółto lub w wykończeniu stal nierdzewna matowa. Ponadto w ofercie Novet znajdują się nasadki aluminiowe/nylonowe płaskie oraz mosiężne płaskie/ozdobne, które są dedykowane do zawiasów Exacta.

Zawiasy Ursus

Zawiasy Ursus mają średnicę Ø14, Ø16 lub Ø18 mm i dedykowane są do zastosowania w ciężkich drzwiach przylgowych. Dzięki konstrukcji zawierającej pięć lub sześć trzpieni, gwarantują stabilne utrzymywanie skrzydła w linii z ościeżnicą. Dodatkowo dzięki wyposażeniu w teflonową wkładkę oraz łożyskowane gniazdo trzpienia, zawiasy Ursus są bardzo dobrze zabezpieczone przed zużyciem. Technologia zastosowana w konstrukcji tego modelu pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru drzwi na wszystkich zawiasach, nawet w przypadku bardzo masywnych skrzydeł o wadze do 160 kg. Wybrane wersje tych zawiasów można stosować także w drzwiach przeciwpożarowych.

Zawiasy Ursus mają średnicę Ø14, Ø16 lub Ø18 mm i dedykowane są do zastosowania w ciężkich drzwiach przylgowych

Zawiasy Ursus występują w wersji galwanizowanej na biało. Dodatkowo można dokupić do nich wykonane z aluminium, płaskie nasadki w wykończeniu chromowanym matowym lub pozłacanym.

Zawias Almax

Ofertę zawiasów wkręcanych z regulacją 3D uzupełnia model Almax 499 Ø16, który posiada bardzo praktyczną funkcję unoszenia skrzydła. Jest on dedykowany do zastosowania w drzwiach drewnianych z przylgą o wadze do 40 kg. W momencie otwierania drzwi, unosi skrzydło o 5 mm. Dzięki temu idealnie sprawdza się w pomieszczeniach posiadających nierówną podłogę, wykładzinę lub dywan.

Ofertę zawiasów wkręcanych z regulacją 3D uzupełnia model Almax 499 Ø16, który posiada bardzo praktyczną funkcję unoszenia skrzydła

Opcjonalne wyposażenie zawiasu Almax stanowią mosiężne, lakierowane nasadki.

źródło i zdjęcia: NOVET

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet