Aktualności

Pol-Expo Eurocolor poleca lakier odporny na wysokie temperatury

15.02.2016

Emalia silikonowa przeznaczona jest do malowania i zabezpieczania powierzchni metalowych narażonych na działanie wysokich temperatur takich jak układy wydechowe w pojazdach, a także grzejniki, kominki, przewody rurowe itp.

Wykonana na bazie żywic silikonowych o właściwościach antykorozyjnych. Odznacza się dużym kryciem ,połyskiem, odpornością na uderzenia, elastycznościa. Tworzy idealnie gładką powierzchnię, która po wyschnięciu nie odpryskuje i trwale zabezpiecza lakierowaną powierzchnie. Występuje w opakowaniach aerozolowych 150 ml, 400ml. Emalia silikonowa została wyprodukowana zgodnie z normami UE. Spełnia nowe wymogi dotyczące lotnych substancji VOC.

Sposób użycia: Powierzchnia przed malowaniem powinna być czysta i sucha, oczyszczona z rdzy i pyłu. Do odtłuszczenia można użyć benzynę ekstrakcyjną lub ksylen. Nie stosować podkładu. Przed użyciem wstrząsnąć pojemnik około 2 min. Nanosić cienkie warstwy z odległości 25-30 cm. w temp. 15-25 C. Zaczekać 1 godz. aż farba wyschnie w temp. pokojowej. Następnie wygrzać przez 30-60 min. w temp.200C. w celu utwardzenia warstwy farby.Podczas procesu utwardzania powstaje dym. Po zakończeniu oczyścić dysze. Odwrócić pojemnik do góry dnem, nacisnąć dyszę przez około 3 sekundy.

źródło i zdjęcia: Pol-Expo Eurocolor