Aktualności

Konwekcja bez tajemnic. Urodzinowe szkolenia Jaga-Kalmar

12.02.2016

Podczas pierwszych dwóch szkoleń partnerskich przeprowadzonych przez Jaga Polska w ramach jubileuszu firmy Kalmar, duża grupa architektów z Warszawy i Trójmiasta została wprowadzona w tajniki ogrzewania konwekcyjnego i technologie grzewcze Jaga.

W sumie blisko 70 architektów współpracujących z firmą Kalmar skorzystało z zajęć szkoleniowo-warsztatowych przeprowadzonych przez firmę Jaga Polska w Warszawie (26 stycznia br.) i Sopocie (9 lutego br.). Szkolenia odbyły się w ramach "Projektu 25", czyli jubileuszu 25-lecia istnienia firmy Kalmar. Partnerem strategicznym tego wydarzenia jest Jaga Polska, która przez najbliższe pół roku będzie dzielić się z prasą, architektami oraz instalatorami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat ogrzewania.

W sumie blisko 70 architektów współpracujących z firmą Kalmar skorzystało z zajęć szkoleniowo-warsztatowych

Szkolenia duetu Jaga-Kalmar odbędą się w 6 największych miastach Polski. Pierwsze dwa, które miały miejsce w Warszawie i Sopocie, dotyczyły tematu konwekcji. Poruszano na nich zagadnienia energooszczędności, różnic pomiędzy konwekcją i radiacją, sposobu doboru i projektowania różnych typów grzejników w celu uzyskania maksymalnego komfortu cieplnego i zachowania funkcjonalności pomieszczeń. To tematy istotne w obliczu obowiązujących warunków technicznych i podwyższonych norm izolacji budynków.

- "Współczesne, dobrze izolowane budynki zachowują się tak jak termosy - łatwo jest w nich zakłócić bilans temperatur i doprowadzić do przegrzania. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie szybko reagujących grzejników i wykorzystanie dodatkowych źródeł energii takich jak słońce, człowiek, sprzęt AGD". – mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska.

– "Podstawą sukcesu jest więc właściwy system grzewczy, który elastycznie zareaguje na wahania temperatury i nie będzie generował niepotrzebnych strat. W tym przypadku oszczędność wynika z szybkości reakcji i efektywności działania grzejników".

Na szkoleniach omawiano również rozwiązania łączące ogrzewanie, wentylację i klimatyzację

Na szkoleniach omawiano również rozwiązania łączące ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (grzejniki Strada Fresh i Briza Fresh ze zintegrowanym rekuperatorem oraz system Oxygen). Odświeżanie powietrza to temat rozwijany przez Jagę również ze względu na aspekt globalnej ekologii, w którą firma jest od lat zaangażowana.

Spośród tematów, które najbardziej interesowały obecnych na spotkaniach architektów i budziły największe emocje było ogrzewanie kanałowe i konwekcja wymuszona poprzez zastosowanie wentylatorów (aspekty użytkowe, komfort, hałas). Doświadczenie Jaga oraz badania prowadzone przez firmę w tym zakresie pozwoliły rozwiać wątpliwości i wskazać optymalne rozwiązania.

Finałem każdego ze szkoleń była prezentacja filozofii firmy Jaga

Podczas części praktycznej architekci mogli połączyć swoje umiejętności z wiedzą zdobytą na szkoleniu - zadanym ćwiczeniem było zaprojektowanie ogrzewania do wybranych pomieszczeń, w których czyhały różne "pułapki" związane z prawidłowym ich ogrzaniem. W tym miejscu bardzo przydała się znajomość rozwiązań grzewczych Jaga i tajników konwekcji.

Finałem każdego ze szkoleń była prezentacja filozofii firmy Jaga, której podstawą jest wymiana doświadczeń w celu tworzenia lepszego świata. Następne szkolenie Jaga-Kalmar odbędzie się 25 lutego br. we Wrocławiu.

źródło i zdjęcia: Jaga Polska

Firma powiązana:

Jaga Polska

Telefon 22 672 88 82
www.jaga.com.pl
info@jaga.com.pl

Jaga Polska