Aktualności

TEGOSOLAR - technologia przyszłości

11.02.2016

Najnowocześniejsza bitumiczna dachówka solarna TEGOSOLAR jest rozwiązaniem pozwalającym pozyskiwać energię z alternatywnego źródła - naturalnego promieniowania słonecznego. Elementy dachówki odpowiedzialne za gromadzenie energii słonecznej wykonane są z materiałów wykorzystywanych przez NASA do produkcji satelitów.

Technologia dachówek TEGOSOLAR powstała dzięki współpracy firm Tegola Canadese S.p.A. oraz United Solar Ovonic - światowego lidera w dziedzinie technologii przekształcania energii słonecznej w energię użytkową. Moduł fotowoltaiczny dachówek TEGOSOLAR wykonany jest z krzemu amorficznego z potrójnym łączeniem. W odróżnieniu od modułów z krzemu krystalicznego dachówki TEGOSOLAR łączą w sobie wysokie parametry produkcji energii i właściwości dachówek bitumicznych.

TEGOSOLAR to pierwszy na świecie zintegrowany system fotowoltaiczny do pokryć bitumicznych. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają przekształcać energię słoneczną w energię elektryczną bez stosowania żadnego paliwa. Przy takiej samej mocy, moduły fotowoltaiczne TEGOSOLAR wytwarzają od 10 do 20% więcej energii elektrycznej niż inne technologie.

  • Wysoki wskaźnik produkcji energii jest bez względu na stopień nachylenia oraz orientację geograficzną dachu.
  • Dachówki TEGOSOLAR dzięki pełnej integracji z konstrukcją dachu są niezwykle estetyczne, dzięki czemu dają duże możliwości ładnego i ciekawego wykorzystania ich w projekcie architektonicznym.
  • Dachówki TEGOSOLAR są pokryciem lekkim, niezwykle elastycznym oraz zachowującym wszystkie właściwości hydroizolacyjne standardowych dachówek bitumicznych.
  • Dachówki TEGOSOLAR są bardzo łatwe w montażu, gdzyż aplikuje się je tak, jak inne pokrycia bitumiczne (ważny jest fakt, iż montażem zajmuje się tu dekarz, a nie jak w przypadku niezintegrowanych systemów fotowoltaicznych - elektryk). Dzieki temu, możemy mieć pewność, że dach z dachówką TEGOSOLAR będzie nie tylko źródłem darmowej energii, ale zachowa również funkcję hydroizolacyjną standardowego dachu.
  • Dachówki TEGOSOLAR pokryte są samoczyszczącą powłoką, która zapobiega osiadaniu na nich kurzu i brudu. Okablowanie i przewody poszczególnych modułów są łatwo dostępne i możliwe do skontrolowania przez elektryka oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych.
  • Dachówki TEGOSOLAR są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne (brak elementów szklanych).

Tegosolar oferuje klientom kompeksowe usługi serwisowe:

  • Doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej mocy do potrzeb danego budynku i jego mieszkańców (wykonujemy szczegółowe symulacje produkcji i zużycia energii).
  • Szkolenie dekarzy w zakresie instalacji dachów fotowoltaicznych.

TEGOSOLAR - Pierwsza na świecie dachówka, która wytwarza energię ze źródeł odnawialnych.

źródło i zdjęcia: Tegola Polonia

Firma powiązana:

Tegola Polonia

Telefon 42 636 24 42, 42 637 52 70, 42 636 87 67
www.tegola.pl
tegola@tegola.pl

Tegola Polonia