Aktualności

Baltic Wood rozpoczyna sezon 2016 z ultramodną kolekcją Jeans!

13.01.2016

Prezentacja najnowszych trendów podłogowych odbyła się 16-19 stycznia na targach Domotex w Hanowerze. Baltic Wood na stoisku pokazał swoje tegoroczne nowości, w tym dynamiczną kolekcję Jeans, prezentującą topowe kolory podłóg drewnianych - Dla Niej i Dla Niego.

Domotex to jak co roku najważniejsze wydarzenie branży wnętrzarskiej, otwierające sezon i wyznaczające kierunek dla całego segmentu. Tegoroczna edycja przyciągnęła uwagę 40 000 zwiedzających, głównie dystrybutorów i projektantów, dzięki obecności 1,441 wystawców z 59 krajów świata.

Domotex to jak co roku najważniejsze wydarzenie branży wnętrzarskiej, otwierające sezon i wyznaczające kierunek dla całego segmentu

Na stoisku Baltic Wood odbył się pokaz najnowszej, dynamicznej kolekcji podłóg drewnianych Jeans, która wpisuje się w modną kolorystykę wykończeń lekko kremowych, popielatych i beżowych. Produkt ten dostępny jest w formie pełnej deski 1R – Dla Niego oraz klepki 3R – Dla Niej. Kolekcja Jeans to propozycja dla klientów poszukujących modnych, nowoczesnych rozwiązań za przystępną cenę. Kolekcja otrzymała nazwę Jeans pokazując, że jest ona ponadczasowa i wpisuje się w ogólnoświatowe trendy na 2016 rok.

Produkt ten dostępny jest w formie pełnej deski 1R – Dla Niego oraz klepki 3R – Dla Niej

Najbardziej designerska kolekcja marki - Miracles Collection - została uzupełniona o 4 nowe wzory: FANTASY, BEAUTY, EUPHORIA i AMITY. Każdy deseń można było obejrzeć po raz pierwszy w czterech rozmiarach: krótka deska (1080x148x14mm i 1080x182x14mm) oraz długa deska (2200x182x14mm i 2200x148x14mm).

- "Idziemy z duchem czasu oferując coraz bardziej zróżnicowane stylistycznie kolekcje podłóg. Rozumiemy i doceniamy fakt, iż piękna podłoga oznaczać może zupełnie coś innego dla każdego z kupujących – projektujemy zatem kolekcje zgodne z najnowszymi trendami nie zapominając jednocześnie o bardziej tradycyjnych klientach. Tym co łączy wszystkie podłogi Baltic Wood jest najwyższa jakość, trwałość techniczna i dopracowanie estetyczne. Tym co nas wyróżnia na tle międzynarodowego rynku jest szerokość wyboru i obecność produktów unikatowych – jak kolekcja ręcznie postarzanych podłóg Timeless czy podłoga Desire, uhonorowana w 2015 roku nagrodą Red Dot Design Award – to zaledwie trzecia w ponad 50-letniej historii tego prestiżowego konkursu nagroda dla podłogi drewnianej i pierwsza w Polsce". - podkreśla Elżbieta Szydłowska, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Baltic Wood.

Najbardziej designerska kolekcja marki - Miracles Collection - została uzupełniona o 4 nowe wzory

- "Nasze tegoroczne kolekcje jeszcze mocniej niż zwykle podkreślają to czym kierujemy się od początku istnienia marki – chcemy, by nasze podłogi były niezwykłe – jak ich nabywcy".

Nowego ducha otrzymały znane już kolekcje No Limits oraz Timeless. Absolutnym hitem targów okazała się ultrawytrzymała podłoga No Limits, ułożona we wzór jodełki francuskiej Herringbone z metrowych desek. Natomiast modele ręcznie postarzanych podłóg kolekcji Timeless premierowo zostały pokazane we wzorze klepki, co od teraz pozwala na zastosowanie nowych rozwiązań i wzorów w każdym wnętrzu, przy zachowaniu spójnej gamy kolorystycznej.

Baltic Wood rozpoczął sezon prezentując podłogi drewniane w formie klasycznej, eleganckiej, jak i nowoczesnej, a nawet ekstrawaganckiej. Wszystkie nowości zostaną zaprezentowane w Trendbooku 2016/2017, którego oficjalna premiera odbędzie sięna wiosnę.

źródło i zdjęcia: Baltic Wood

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood